Новини

Дохід ФОП єдинника у криптовалюті: роз’яснює ДПС

28.08.2023
Тема:

Податківці в роз’ясненні в категорії 107.05 ЗІР наголосили, що ФОП — платник ЄП не може отримувати дохід в криптовалюті, оскільки сьогодні криптовалюта не має визначеного правового статусу в Україні, зокрема відсутня нормативна база для її класифікації та регулювання операцій з нею. Також податківці нагадали, що за приписами п. 291.6 ПКУ платники ЄП груп 1–3 мають здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі — готівковій або безготівковій (у тому числі з використанням електронних грошей).

Водночас у разі застосування платником ЄП іншого способу розрахунків, ніж зазначені у п. 291.6 ПКУ (крім платників ЄП групи 3 — електронних резидентів (е-резидентів)), згідно з п.п. 4 п.п. 298.2.3 ПКУ ФОП — платники ЄП зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено такий спосіб розрахунків.

Також контролери зауважили, що з метою врегулювання правовідносин, що виникають у зв’язку з оборотом віртуальних активів в Україні, визначення прав та обов’язків учасників ринку віртуальних активів, засад державної політики у сфері обороту віртуальних активів станом на сьогодні ухвалено Закон України «Про віртуальні активи» від 17.02.2022 № 2074-IX, який набере чинності з дня набрання чинності змінами до ПКУ щодо особливостей оподаткування операцій з віртуальними активами.

Отже, ФОП-єдинник з метою уникнення порушень щодо застосування спрощеної системи оподаткування не може отримувати дохід в криптовалюті, оскільки сьогодні криптовалюта не має визначеного правового статусу в Україні.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку