Новини

Чи може ДПС проводити фактичні перевірки за період, який було перевірено?

16.08.2023

Головне управління ДПС в Одеській області на своєму офіційному сайті1, відповідаючи на запитання, чи можуть проводити фактичні перевірки за період, який уже було перевірено, зазначило: у п. 80.2 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі — ПКУ) установлено, що фактичну перевірку можуть проводити на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копію якого вручають платнику податків, або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції, під розписку до початку проведення такої перевірки, та, зокрема, у разі виявлення за результатами попередньої перевірки порушення законодавства з питань, визначених у пп. 75.1.3 ПКУ (пп. 80.2.6 ПКУ).

Фактична перевірка, яку здійснюють за наявності підстави, визначеної в пп. 80.2.6 ПКУ, може бути проведена для контролю щодо припинення порушення законодавства з питань, визначених у пп. 75.1.3 ПКУ, разово протягом 12 місяців з дати складання акта за результатами попередньої перевірки (п. 80.3 ПКУ).

Отже, здійснюючи фактичні перевірки, контролюючі органи мають право перевіряти періоди, які вже були перевірені, за наявності законодавчо визначених підстав для такої перевірки.

Проте підкреслено, що платники податків не можуть бути притягнуті до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення, яке вже було відображено в акті попередньої перевірки, адже згідно зі ст. 61 Конституції України від 28.06.1996 № 254к/96-ВР ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку