Новини

Пільги зі сплати єдиного внеску на соціальне страхування діють незмінно для ФОПів

15.08.2023
Тема:

Закон № 3219-ІХ не вносить змін до умов пільг з 1 березня 2022 року, і ця пільга буде діяти і протягом 12 місяців після припинення війни.

ФОП-єдинники, ФОП на загальній системі оподаткування та особи, що займаються незалежною професійною діяльністю, а також члени фермерського господарства, залишаються звільненими від сплати єдиного внеску згідно з нормами пункту 9-19 розділу VIII Закону про єдиний внесок з 1 березня 2022 року до припинення війни та наступних 12 місяців.

Відповідно до Закону про єдиний внесок, платники, що користуються цією пільгою, не розраховують суму єдиного внеску у своїх деклараціях за період, на який вони мають право на звільнення від сплати.

Важливо зазначити, що сама пільга не забороняє ФОП добровільно сплачувати ЄСВ за себе. У цьому випадку необхідно включити суми такого єдиного внеску у декларацію – це важливо для нарахування страхового стажу на основі сплачених внесків. В іншому випадку ці внески можуть бути розглянуті як переплата.

Отже, Закон № 3219-ІХ не вносить змін до пункту 9-19, і тому всі ФОПи мають право вирішити, чи сплачувати ЄСВ за себе.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку