Новини

Яку роботу можна виконувати дистанційно: роз’яснює Держпраці

14.08.2023
Тема:

Управління інспекційної діяльності у Тернопільській області Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці (te.dsp.gov.ua «Новини») роз’яснило, що законодавство не визначає переліку робіт, які можуть виконуватися дистанційно.

Роботодавець самостійно вирішує, чи може робота бути виконана поза межами підприємства. На думку інспекторів, у разі якщо працівники здійснюють продаж товарів у магазині або залучені до виробництва на заводі, такі працівники можуть працювати виключно на території підприємства. Однак працівника можна перевести на дистанційну роботу в разі виконання ним адміністративної роботи, яку цілком припустимо виконувати поза приміщенням роботодавця.

Крім того, за наявності у роботодавця відповідних ресурсів та засобів ст. 602 КЗпП також дозволяє переводити на дистанційну роботу:

  • вагітних жінок;
  • працівників, які мають дитину віком до трьох років або доглядають за дитиною до шести років (за медичними показаннями);
  • працівників, які мають двох або більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю;
  • батьків або опікунів дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;
  • працівників, щодо яких на робочому місці були вчинені дії з ознаками дискримінації (тимчасово на два місяці).

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку