Новини

Статус лікарняного «готово для сплати». Коли роботодавець отримає кошти?
27.02.2023
Тема:

Пенсійний Фонд на офіційному вебпорталі (pfu.gov.ua «Пресцентр» «Новини» «2023») пояснив, коли роботодавець отримає кошти на рахунок у разі, якщо в особистому кабінеті статус лікарняного позначено як «готово до сплати».

Зокрема, фахівці відомства зазначили, що статус листка непрацездатності «готово до сплати» вказує на те, що страхувальник може працювати з ним для нарахування коштів.

Коли такий статус з’явиться, роботодавець має сформувати на вебпорталі електронних послуг ПФУ заяву-розрахунок на фінансування відповідного виду допомоги та надіслати її до ПФУ. Після опрацювання заяви-розрахунку ПФУ направить кошти роботодавцю на спеціальний рахунок для зарахування страхових виплат. Після отримання цих коштів від Фонду роботодавець виплачує їх застрахованій особі.

Зауважимо, що раніше ПФУ на офіційному сайті (pfu.gov.ua  «Пресцентр» «Новини» «2023») наводив покроковий алгоритм подання заяви-розрахунку через вебпортал електронних послуг ПФУ. Зокрема, роботодавець має зайти на вебпортал електронних послуг ПФУ (portal.pfu.gov.ua), ідентифікувати себе як юрособу й авторизуватися за допомогою КЕП (кваліфікованого електронного підпису). Далі у розділі «Заяви-розрахунки» слід створити нову заяву, заповнити всі її рядки, позначені «*», обрати електронні листки непрацездатності за період, визначений в основних рядках заяви-розрахунку, або завантажити листки непрацездатності з підготовленого файлу визначеного формату (формат надано в інструкції користувача, розміщеній на сторінці заяв-розрахунків страхувальника); після опрацювання та перевірки потрібно підписати заяву та надіслати її до ПФУ.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку