Мінфін наказом «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку» від 12.01.2023 № 18 затвердив зміни до деяких національних стандартів з бухгалтерського обліку, а саме:
- НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності»;
- НП(С)БО 2 «Консолідована фінансова звітність»;
- НП(С)БО 19 «Об’єднання підприємств»;
- НП(С)БО 8 «Нематеріальні активи»;
- НП(С)БО 25 «Спрощена фінансова звітність»;
- НП(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів»;
- НП(С)БО 17 «Податок на прибуток»;
- НП(С)БО 31 «Фінансові витрати»;
- НП(С)БО 24 «Прибуток на акцію»;
- НП(С)БО 23 «Розкриття інформації щодо пов’язаних сторін».
Зокрема, суб’єкти господарювання, які ведуть спрощений бухоблік доходів та витрат відповідно до податкового законодавства (платники ЄП), крім мікропідприємств та малих підприємств, подаватимуть повний пакет фінансової звітності та не застосовуватимуть НП(С)БО 25. Відповідні зміни внесено до п. 2 розд. ІІ НП(С)БО 1 та п. 2 розд. І НП(С)БО 25.
Крім того, в оновленому НП(С)БО 8 передбачено, що строк корисного використання, ліквідаційна вартість та метод амортизації нематеріального активу переглядаються на кінець звітного року, якщо в наступному періоді очікуються зміни строку корисного використання активу або зміни умов отримання майбутніх економічних вигод. Нематеріальні активи з невизначеним строком корисного використання також на кінець кожного звітного року оцінюються на наявність ознак невизначеності обмеження строку їх корисного використання, і за відсутності таких ознак підприємство встановлює строк корисного використання таких нематеріальних активів. Амортизація нематеріального активу нараховується з огляду на новий метод нарахування амортизації, строк корисного використання та ліквідаційну вартість починаючи з місяця, наступного за місяцем змін.
Цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування. На момент підготовки номера ще не опублікований. Після його оприлюднення ми детально проаналізуємо зміни, які відбулися.