Новини

Підприємства вимагають від Уряду визначити перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії
17.02.2023
Тема:

Федерація работодавців України продовжує роботу з захисту інтересів підприємств-членів Федерації, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації.

Нагадаємо, після набрання чинності змін, внесених до ПКУ Законом України №2120 від 15.03.2022 р., бізнес, що розташований на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або тимчасово окупованих збройними формуваннями рф отримав право не сплачувати пату за землю, екологічний податок тощо. Для впорядкування використання такого права Уряд згідно із вимогами Закону мав затвердити перелік відповідних територій. Аж через 9 місяців після прийняття Закону, 6 грудня 2022 року КМУ прийняв постанову №1364 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією», але безпосередньо перелік територій цією постановою затверджений не був.

22 грудня 2022 р. наказом Мінреінтеграції №309 відповідний перелік все ж було розроблено, затверджено та оприлюднено. Але ДПС після півторамісячних вагань нещодавно на своєму офіційному сайті оприлюднила роз’яснення, що зазначений перелік «не може застосовуватись для цілей оподаткування, оскільки згідно з Кодексом ключовою умовою можливості застосування платниками особливостей оподаткування є перелік територій, визначений саме Кабінетом Міністрів України».

Таким чином платники податків, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, вже майже протягом року позбавлені можливості скористатись своїм законним правом не сплачувати відповідні податки, що є взагалі неприпустимим, а тим більше – під час війни та воєнного стану.

Тому наразі ФРУ направила відповідні запити до профільного комітету Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Міністерства фінансів України з вимогами терміново затвердити відповідний перелік постановою Уряду та надати роз’яснення, яким чином на сьогодні вказані платники податків можуть скористатися наданим їм правом.

Нагадаємо, що згідно з ПКУ на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії:

  • не будуть нараховувати та сплачувати плату за землю за земельні ділянки підприємства та компанії, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями рф на період з 1 березня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком, у якому припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан;
  • не сплачуватимуть екологічний податок платники екологічного податку за 2022 податковий (звітний) рік;
  • не нараховується й не сплачується податок на нерухомість за об’єкти нежитлової нерухомості (зокрема їхні частки), що перебувають у власності фізичних і юридичних осіб на період із 1 березня 2022 року до 31 грудня року, у якому припинено або скасовано воєнний стан;
  • не нараховуватимуть та не сплачуватимуть мінімальне податкове зобов’язання за 2022 та 2023 рік власники та/або користувачів земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, чиї землі розташовані на територіях.

Будемо і далі відстоювати інтереси бізнесу в складний для країни час!

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку