Новини

ЧИ ВХОДИТЬ ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ ФІЗОСОБИ ЧАС ПЕРЕБУВАННЯ НА ОБЛІКУ В ЦЕНТРІ ЗАЙНЯТОСТІ — ПФУ
16.12.2022
Тема:

Йдеться про страховий стаж для призначення пенсії
 
У Пенсійному фонді України пояснили, чи зараховується до страхового стажу для призначення пенсії період перебування на обліку в центрі зайнятості. 
При цьому наголосили, що до страхового стажу для обчислення пенсії зараховуються ті періоди, протягом яких людина підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, а за період з дати набрання чинності Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 р. № 1058-IV (з 1 січня 2004 року) - щомісяця сплачені страхові внески.
 
Відповідно до ст. 56 Закону № 1788-XII до стажу для обчислення пенсії зараховується період одержання допомоги по безробіттю. Підставою для зарахування періоду до 01.01.2004 р. є записи у трудовій книжці, внесені органом державної служби зайнятості населення. 
 
А от після 01.01.2004 р. до страхового стажу зараховуються періоди, коли людина перебувала на обліку в центрі зайнятості і отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації (ст. 24 Закону № 1058-IV).
 
Окрім того, Законом № 1071-IX було доповнено перелік періодів одержання допомоги по безробіттю, які зараховуються до страхового стажу при обчисленні пенсії. До нього додалися періоди отримання допомоги по частковому безробіттю, у тому числі на період карантину через COVID-19.
 

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку