Новини

Верховна Рада дозволила списувати кредити за знищені через війну житло та автомобілі

06.12.2022

Парламент 1 грудня прийняв Закон №7441-1 (https://www.rada.gov.ua/news/razom/230903.html) «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо підтримки позичальників, майно яких було знищено або зазнало пошкоджень внаслідок збройної агресії російської федерації проти України». 

?Закон, зокрема, передбачає, призупинення виплат фізичних осіб-позичальників по кредитах на рухоме та нерухоме майно яке:
✅опинилося на тимчасово окупованій території або на території активних бойових дій;
✅пошкоджене або знищене внаслідок воєнних дій
за наявності підтверджуючих документів позичальники можуть отримати у кредитора призупинення платежів по кредиту.

?‍♀️Також передбачається списання (прощення) кредиту на житло. Це право матимуть позичальники, у яких:
✅нерухомість була знищена внаслідок війни;
✅воно було єдиним місцем проживання сім’ї позичальника;
✅станом на 23 лютого відсутня прострочена заборгованість за таким договором;
✅метою отримання кредиту згідно договору є придбання, реконструкція чи будівництво такого нерухомого майна, або придбання такого автомобіля.

У такому випадку кредитор отримує право на компенсацію громадянам України за майно знищене внаслідок збройної агресії росії. Розмір компенсації не може перевищувати основної суми кредиту позичальника.

Інші збитки, наприклад неотримані проценти, є упущеною вигодою та можуть бути відшкодовані відповідно до законодавства за рахунок держави-агресора.

?По позикам на автомобілі анулювання заборгованості можливо для знищених авто, але якщо станом на 23 лютого 2022 року авто в сім’ї позичальника це було єдиним і якщо заборгованість за таким договором не була прострочена на більше ніж 7 днів.

❗️Термін для подачі заявок – період дії в Україні воєнного стану + 3 місяці після дня його припинення. Під кожен кейс позичальники мають в той чи інший момент надати кредитору підтверджуючі документи.

За матеріалами Територія права

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку