Новини

Держбюджет на 2023 рік прийнято
14.11.2022

ВРУ прийнято Закон України «Про державний бюджет на 2023 рік» від 03.11.2022 р. № 2710-IX. Наразі документ знаходиться на підписі в Президента.

1. Прожитковий мінімум для працездатних осіб весь рік буде становити— 2684,00 грн, а мінзарплата — 6700,00 грн.

Рівень забезпечення прожиткового мінімуму для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини в державних і комунальних закладах дошкільної освіти у 2023 році не збільшується.

2. Установлено що у 2023 році для всіх категорій працівників установ, закладів та організацій бюджетної сфери, державних органів розмір заробітної плати (грошового забезпечення) може змінюватися виключно в межах бюджетних призначень на оплату праці, передбачених у державному бюджеті.

3. Установлено, що, як виняток з положень п. 1 ч. 2 ст. 29 та п. 1 ч. 1 ст. 64 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VIподаток на доходи фізичних осіб (крім податку, визначеного п. 11 ч. 2 ст. 29 цього Кодексу), що сплачується (перераховується) на відповідній території України (крім території міст Києва та Севастополя), зараховується до загального фонду державного бюджету в розмірі 21 %, до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад — у розмірі 64 %.

4. У 2023 році залишки коштів за освітньою субвенцією, які утворилися на рахунках місцевих бюджетів на кінець 2022 року, перераховуються ДКСУ до спецфонду Державного бюджету України для МОН з метою подальшого розподілу таких коштів за рішеннями КМУ у визначеному ним порядку між місцевими бюджетами з урахуванням цільового призначення освітньої субвенції, а також на реалізацію заходів із забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа», видання, придбання, доставку підручників, посібників і навчально-методичної літератури для здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників, інших заходів у сфері освіти (з відкриттям у разі потреби нових бюджетних програм, включаючи трансферти місцевим бюджетам).

5. Призупинено на 2023 рік дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення». Наразі незрозуміло, як застосовувати цю норму. Певні фахівці стверджують, що планувати на 2023 рік індексацію не треба взагалі (навіть ті суми, які були визначені до 2023 року). Втім, на наш погляд, призупинення дії Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» можна розцінювати як призупинення обчислення індексу споживчих цін для визначення поточної індексації (тобто поточна індексація вже рости не буде), а набуті до 2023 року суми індексації не можуть бути скасовані. Так це чи ні, ми запитали в Мінекономіки, чекаємо на відповідь.

 

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку