Новини

Праця іноземців: платити великі зарплати вже не потрібно!

07.11.2022

Законом України від 21.09.2022 р. № 2623-IX внесено зміни, зокрема, до Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI (далі — Закон про зайнятість), якими врегульовано певні питання отримання дозволу на працевлаштування іноземців.

Про ці зміни ми попереджали в матеріалі «Іноземного викладача залучають до дистанційних занять зі студентами: як оформити та оплатити?» (див. газету «Бухгалтерія: бюджет», № 27/2022, с. 8).

Хто не може працювати? Не можуть призначатися на посаду або займатися трудовою та іншою діяльністю в Україні іноземці та особи без громадянства, включені до переліку осіб, пов’язаних з провадженням терористичної діяльності або стосовно яких застосовано міжнародні санкції, а також іноземці та особи без громадянства, до яких застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції».

Дозвіл Тут декілька змін.

1. Уточнено, що праця іноземців та осіб без громадянства може застосовуватися на різних посадах в одного або декількох (двох і більше) роботодавців за умови отримання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні кожним роботодавцем. Праця іноземців та осіб без громадянства може застосовуватися без дозволу на посадах за сумісництвом в одного роботодавця, якщо строк дії трудового договору на посаді за сумісництвом не перевищує строку дії дозволу за основним місцем роботи.

2. Отримувати дозвіл тепер потрібно стосовно іноземців та осіб без громадянства, які прибули в Україну з метою навчання у закладах вищої освіти та мають намір у період навчання та після закінчення навчання, за умови працевлаштування не пізніше ніж за 30 календарних днів до моменту завершення навчання, провадити трудову діяльність в Україні (ч. 6 ст. 421 Закону про зайнятість)Для отримання дозволу для таких осіб треба подати:

  • копію наказу закладу вищої освіти України про зарахування та встановлення періодів навчання для студентів;
  • письмову згоду закладу вищої освіти України (у довільній формі) щодо працевлаштування іноземного студента та зобов’язання такого закладу повідомити центр зайнятості про відрахування іноземця або особи без громадянства з такого закладу;
  • копію посвідки на тимчасове проживання;
  • копію документа про вищу освіту.

Дозвіл видається на період дії трудового договору (контракту), але не більше як на один рік у період навчання. Дозвіл надається безкоштовно.

3. Загальний строк дії дозволу тепер складає не більше 2 років (ст. 43 Закону про зайнятість).

Але дозволи на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні, які видані або дію яких продовжено до набрання чинності Законом № 2623, діють до закінчення строку, на який їх видано або на який їх дію було продовжено (ч. 2 розд. ІІ Закону № 2326).

4. Заява та документи для отримання або продовження дії дозволу, внесення змін до дозволу, скасування дозволу подаються до тероргану центра зайнятості, особисто роботодавцем або його уповноваженою особою в паперовій чи електронній формі в один із таких способів (ч. 4 ст. 422 Закону про зайнятість):

1) особисто під час прийому посадовими особами суб’єктів звернення;

2) шляхом направлення поштового відправлення з описом вкладення;

3) через електронний кабінет роботодавця на офіційному веб-сайті тероргану центра зайнятості, або інші державні електронні системи онлайн-послуг із використанням електронного підпису та з проходженням процедури верифікації;

4) через центр надання адміністративних послуг;

5) через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування (за наявності технічної можливості).

5. Змінено розмір плати за отримання дозволу  зміни внесено до ст. 424 Закону про зайнятість.

6. І, нарешті, найголовніша зміна — Закон про зайнятість більше не вимагає платити іноземцям захмарні зарплати (вимогу виключено). Тобто встановлено рівні умови оплати праці як для громадян України, так і для іноземців та осіб без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах. Це значить, що вони отримують оплату згідно з умовами трудового договору і така оплата не може бути нижче мінімальної зарплати.

Закон № 2623 набрав чинності 15.10.2022 р.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку