Новини

Відповіді на запитання щодо порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків
07.11.2022

Податківці надали відповіді на запитання, які виникають при виконанні наказу МФУ «Про затвердження Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України» від 29.07.2022 р. № 225.

Запитання 1. Заява про неможливість виконання свого податкового обов’язку, зокрема, щодо сплати податкових зобов’язань з плати за землю, податку на нерухоме майно, отримана від платника податку — юридичної особи контролюючим органом за неосновним місцем обліку такого платника (платник окремих податків). Чи підлягає розгляду така заява контролюючим органом за неосновним місцем обліку такого платника?

Відповідь. Рішення/попереднє рішення щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов’язку ухвалюється контролюючим органом за основним місцем обліку платника.

Разом з тим, відповідно до п. 8 розд. ІІ Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків, визначених у п.п. 69.1 п. 69 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, затвердженого Наказом № 225 від 29.07.2022 р. (далі — Порядок), платники податків подають до контролюючого органу заяву та документи в електронній формі шляхом надсилання через електронний кабінет, або в паперовій формі шляхом подання до контролюючого органу за місцем податкової адреси, або будь-якого сервісного центру контролюючого органу, або надсилання поштою. У разі подання заяви до контролюючого органу за неосновним місцем обліку розгляд здійснює контролюючий орган, до якого подано заяву.

Запитання 2. Якщо платник податків, податковою адресою якого є тимчасово окупована територія України, до заяви взагалі не надав документи та інформацію, а лише зазначив, що відсутня можливість виконувати свої податкові обов’язки, то як контролюючому органу довести можливість чи неможливість виконувати податкові обов’язки?

Відповідь. Запропонувати платнику скористатися можливістю, яку передбачає п. 4 розд. ІІ Порядку, та подати заяву, документи, інформацію одночасно з набуттям можливості виконання одного із податкових обов’язків (реєстрація податкових накладних, подання звітності, сплати невиконаного податкового зобов’язання та ін.) таким платником податку, але не пізніше 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення таких можливостей платника податків.

У такому разі рішення/попереднє рішення щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов’язку ухвалюється після подання платником податків такої заяви, документів та інформації у визначений Порядком строк.

Запитання 3. У заявах платники вказують про неможливість виконання окремого податкового обов’язку (наприклад, подання звітності із земельного податку), при цьому в рішенні не передбачено переліку податкових обов’язків, стосовно яких ухвалюється таке рішення. Чи може платник податку подати заяву щодо неможливості виконання податкових обов’язків виключно з одного податку, при цьому продовжувати подавати звітність та сплачувати податки та збори за іншими напрямами?

Відповідь. Рішення/попереднє рішення щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов’язку ухвалюється відносно платника податку, а не щодо будь-якого окремого податку/збору.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку