Новини

Іноземці можуть стати е-резидентами України. Підписано Закон №2654-IX про внесення змін до ПКУ та деяких інших законодавчих актів України

01.11.2022
Тема:

ДПІ у м. Полтаві ГУ ДПС у Полтавській області інформує, що 26  жовтня 2022 року Президент В. Зеленський підписав Закон від 06.10.2022 р. №2654-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів» (раніше законопроєкт №5270).

Як це працюватиме:

1. Фахівець реєструється у Дії та проходить фінансову та безпекову перевірку.

2. Якщо все добре, він стає електронним резидентом – фактично електронним платником єдиного податку на 3 групі без ПДВ та отримує ЕЦП.

3. Відкриває дистанційно рахунок у банку. І саме банк буде податковим агентом для є-резидента.

4. Працює та сплачує податок – 5% від доходів в рамках ліміту ФОП 3 групи. Більше ліміту – 15%. Але тільки зовнішні контракти з експортом послуг. 

5. Всі документи в електронній формі, всі листування з ДПС онлайн, всі розрахунки – безготівкові. 

Хто не може бути е-резидентом:

- громадяни країни-агресора РФ;

- внесені в «чорний список» FATF;

- особи, які мають дохід в Україні (крім пасивного).

Міністерство цифрової трансформації вже розробляє вебверсію та мобільний застосунок із використанням хмарних технологій цифрового підпису для е-резидентів. Такі сучасні та дієві інструменти допоможуть зареєструвати підприємця, відкрити банківський рахунок у декілька кліків - швидко та зручно, через браузер або смартфон.

Програма доступна для п’яти видів економічної діяльності: видання комп’ютерних ігор, видання іншого програмного забезпечення, комп’ютерне програмування, інша діяльність у сфері ІТ і комп’ютерних систем та оброблення даних, розміщення інформації на вебвузлах і пов’язана з ними діяльність.

Документообіг е-резидента має дублюватися українською мовою.

Список країн, громадянам яких дозволено стати е-резидентами, України визначить Уряд. 

 

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку