Іноземці можуть стати е-резидентами України. Підписано Закон №2654-IX про внесення змін до ПКУ та деяких інших законодавчих актів України
ДПІ у м. Полтаві ГУ ДПС у Полтавській області інформує, що 26 жовтня 2022 року Президент В. Зеленський підписав Закон від 06.10.2022 р. №2654-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів» (раніше законопроєкт №5270).
Як це працюватиме:
1. Фахівець реєструється у Дії та проходить фінансову та безпекову перевірку.
2. Якщо все добре, він стає електронним резидентом – фактично електронним платником єдиного податку на 3 групі без ПДВ та отримує ЕЦП.
3. Відкриває дистанційно рахунок у банку. І саме банк буде податковим агентом для є-резидента.
4. Працює та сплачує податок – 5% від доходів в рамках ліміту ФОП 3 групи. Більше ліміту – 15%. Але тільки зовнішні контракти з експортом послуг.
5. Всі документи в електронній формі, всі листування з ДПС онлайн, всі розрахунки – безготівкові.
Хто не може бути е-резидентом:
- громадяни країни-агресора РФ;
- внесені в «чорний список» FATF;
- особи, які мають дохід в Україні (крім пасивного).
Міністерство цифрової трансформації вже розробляє вебверсію та мобільний застосунок із використанням хмарних технологій цифрового підпису для е-резидентів. Такі сучасні та дієві інструменти допоможуть зареєструвати підприємця, відкрити банківський рахунок у декілька кліків - швидко та зручно, через браузер або смартфон.
Програма доступна для п’яти видів економічної діяльності: видання комп’ютерних ігор, видання іншого програмного забезпечення, комп’ютерне програмування, інша діяльність у сфері ІТ і комп’ютерних систем та оброблення даних, розміщення інформації на вебвузлах і пов’язана з ними діяльність.
Документообіг е-резидента має дублюватися українською мовою.
Список країн, громадянам яких дозволено стати е-резидентами, України визначить Уряд.