Новини

Припинення трудового договору в разі смерті роботодавця: затверджено порядок
24.10.2022
Тема:

Кабмін постановою від 14.10.2022 № 1172 затвердив Порядок припинення трудового договору в разі смерті роботодавця — фізичної особи або набрання законної сили рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою (далі — Порядок № 1172).

Цим порядком визначається алгоритм дій працівника, який бажає припинити трудовий договір у разі зникнення або смерті роботодавця — ФОП.

Зокрема, Порядок № 1172 встановлює обов’язки та повноваження центрів зайнятості в разі подання працівником заяви про припинення трудового договору та регламентує особливості взаємодії з центром зайнятості, ПФУ і ДПС України.

Щоб розірвати трудовий договір, працівник має подати в найближчий центр зайнятості такі документи:

  • заяву про припинення трудового договору з викладенням інформації про смерть роботодавця;
  • копії документів, що підтверджують смерть роботодавця, або відповідне рішення суду (за наявності);
  • копії документа, що посвідчує особу, реєстраційного номера облікової карти платника податків або паспорта громадянина України;
  • інформацію про роботодавця;
  • копію примірника трудового договору або наказу (розпорядження) про прийняття на роботу;
  • копію трудової книжки (за наявності).

Після цього центр зайнятості повідомляє про припинення дії трудового договору ПФУ та ДПС України. Датою припинення трудового договору вважається день подання заяви. Протягом 3 робочих днів ПФУ має внести інформацію до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. На прохання працівника центр зайнятості може додати запис до трудової книжки про припинення трудового договору.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку