Новини

Яким чином отримати допомогу в рамках Програми «єПідтримка» в розмірі 6500 грн для українців із населених пунктів, де ведуться найактивніші бойові дії?
10.05.2022

Яким чином отримати допомогу в рамках Програми «єПідтримка» в розмірі 6500 грн для українців із населених пунктів, де ведуться найактивніші бойові дії? 

Фахівці Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадують, постановою Кабінету Міністрів України (далі – КМУ) від 04 березня 2022 року № 199 «Питання надання у 2022 році застрахованим особам одноразової матеріальної допомоги у зв’язку із втратою частини заробітної плати (доходу), робота (економічна діяльність) яких тимчасово зупинена внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні», внесені зміни до Порядку надання допомоги і рамках пронрами «єПідтримка» (далі – Порядок), затвердженого постановою КМУ від 09 грудня 2021 року № 1272 «Деякі питання надання допомоги в рамках Програми «єПідтримка» із змінами та доповненнями (далі – Постанова № 1272).

Згідно з п. 1 Порядку допомога в рамках Програми «єПідтримка» (далі – Допомога) є державною допомогою, яка надається отримувачам допомоги, визначеним п. 2 Порядку, за рахунок коштів державного бюджету.

Пунктом 2 встановлено, що Допомога надається застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, та фізичним особам – підприємцям, страхувальники яких одночасно відповідають таким ознакам:

  • перебувають на обліку як платники єдиного внеску на загальнообо’’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) в окремих адміністративно-територіальних одиницях за переліком, що затверджується КМУ за поданням ДСНС.

Так, Розпорядженням КМУ від 06 березня 2022 року № 204-р затверджено Перелік адміністративно-територіальних одиниць, на території яких платникам єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку на відповідній території, може надаватися допомога в рамках Програми «єПідтримка»;

  • подали в установленому законодавством порядку податкову звітність за IV квартал 2021 року або річну звітність за 2021 рік;
  • не є бюджетними установами, фондами загальнообов’язкового державного страхування.

Відповідно до п. 3 Порядку Допомога надається отримувачу допомоги за його бажанням одноразово у розмірі 6500 гривень.

Згідно з п. 5 Порядку для отримання допомоги отримувачу допомоги необхідно:

  • установити мобільний додаток Порталу Дія (Дія) на електронному носії, критерії якого підтримують його використання, та пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію;
  • обрати у мобільному додатку Порталу Дія (Дія) послугу «єПідтримка»;
  • відкрити поточний рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування допомоги (далі – поточний рахунок) в одному з банків України, з яким Мінцифри укладено відповідний договір інформаційної взаємодії (далі - банк), та/або перевірити номер поточного рахунка (за стандартом IBAN) отримувача допомоги для виплати допомоги, інформація щодо якого передана банком та який наявний у мобільному додатку Порталу Дія (Дія).

Подати запит, який містить такі дані:

  • прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);
  • дата народження;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (за наявності);
  • номер банківського рахунка (за стандартом IBAN) отримувача допомоги.

Після підтвердження наявної у мобільному додатку Порталу Дія (Дія) інформації отримувачем допомоги інформація про нього потрапляє до Реєстру отримувачів допомоги в рамках Програми «єПідтримка», який формується відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання допомоги в рамках Програми «єПідтримка», затвердженого Постановою № 1272 (далі – Реєстр).

Обробка персональних даних отримувачів допомоги здійснюється відповідно до законодавства про захист персональних даних.

Отримувачу допомоги автоматично надходить повідомлення засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія) про результати обробки інформації для отримання допомоги.

Не підлягають включенню до Реєстру отримувачі допомоги, які повторно мають намір скористатися послугою «єПідтримка», щодо яких відсутня інформація про незарахування допомоги за попередньою спробою.

Зазначені вимоги не поширюються на отримувачів допомоги, які отримали допомогу у розмірі 1000 грн. та подали заяву на отримання допомоги у розмірі 6500 гривень.

Отримувачі допомоги несуть відповідальність за достовірність інформації, поданої для отримання допомоги.

Відповідно до п. 51 Порядку для визначення застрахованих осіб, зазначених у пункті 2 цього Порядку, використовуються відомості, надані Пенсійним фондом України (далі – ПФУ).

Протягом одного робочого дня з дня визначення території, на якій проводяться бойові дії, ДПС передає ПФУ відомості страхувальників, які перебувають на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, сформовані ДПС станом на 1 число місяця.

ПФУ на підставі відомостей, що обробляються у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про застрахованих осіб, та на підставі інформації ДПС про страхувальників, яка поновлюється щомісяця до 10 числа, формує та передає Мінцифри інформацію про застрахованих осіб, зазначених у п. 2 Порядку, що містить актуальні відомості на дату та час її формування.

Порядок інформаційної взаємодії між ДПС, Пенсійним фондом України та Мінцифри, структура та формат інформації, зазначеної в цьому пункті, що передається, визначаються в договорі інформаційної взаємодії.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку