Новини

«Подарунок» від Мінфіну: оновлені форми фінансової звітності в державному секторі
04.01.2022

Як і очікувалось, Мінфін поклав під ялинку нам оновлені форми фінансової звітності: 31.12.2021 р. було опубліковано наказ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку та фінансової звітності в державному секторі»  від 09.12.2021 р. № 654. А відповідно, з 01.01.2022 р. він набрав чинності. Тож зараз, звітуючи за 2021 рік, установи мають вже використовувати оновлені форми. І зараз хочемо сказати кілька слів про них.
 
Зміни у формах № 1-дс, 2-дс, 3-дс, 4-дс, 6-дс косметичні. Слово "КОАТУУ" замінили словом "КАТОТТГ" для приведення форми у відповідність до чинного законодавства. Ще є уточнення до розділу ІІІ Звіту про фінансові результати, але він призначений тільки для органів Казначейства, інші установи його не заповнюють. Більш кардинальних змін зазнали Примітки до річної фінансової звітності (далі – Примітки).
 
По-перше, наказом МФУ від 27.10.2021 р. № 567 розширено перелік інформації щодо запасів, що підлягає розкриттю у Примітках. На виконання цієї норми розділ ІV «Виробничі запаси» доповнено новими рядками після таблиці для розкриття вартості запасів, які вибули внаслідок:
 
  • безоплатної передачі (внутрівідомча передача) – це сума операцій, відображених записом Дт 27 – Кт 15, 18;
  • безоплатної передачі (крім внутрівідомчої передачі) – це сума операцій, відображених записом Дт 85 – Кт 15, 18;
  • вартість запасів, визнаних витратами протягом періоду – це сума операцій, відображених записом Дт 80, 81, 82, 84, 85 – Кт 15, 18.
По-друге, у розділі VII «Дебіторська заборгованість» в таблиці передбачили розкривати інформацію про дебіторську заборгованість за кредитами, наданими з бюджету. Відповідно до Порядку № 307  таку інформацію у балансі відображають тільки органи Казначейства у рядках 1100 і 1130. Тож, вважаємо, і у Примітках рядки 651 і 661 призначені тільки для органів Казначейства.
 
По-третє, уточнили, що у підсумкових рядках розділу ХІІ «Біологічні активи» заповнювати потрібно тільки графу з загальною вартістю первісного визнання.
 
А також косметичні правки було внесено у «шапку» Приміток ("КОАТУУ" -> "КАТОТТГ"), розділи І «Основні засоби», ХІІ «Біологічні активи» (виправлено неточності), а розділ XIII «Розшифрування позабалансових рахунків» приведено у відповідність до останніх змін щодо умовних зобов’язань і забезпечень (детальніше див. «Зобов’язання: нові терміни, нові вимоги до класифікації»// «Бухгалтерія: бюджет» № 11/2021, «Передача майна в межах одного бюджету, умовні активи, забезпечення: огляд облікових новинок» // «Бухгалтерія: бюджет» № 29-30/2021).
 
А правила складання форм фінансової звітності див. У матеріалі «Фінансова звітність: загальна інформація + цікаві операції» // «Бухгалтерія: бюджет» № 48/2021.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку