Новини

Якщо телефонні переговори працівники здійснювали з особистою метою, то платник зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання
12.11.2021
Тема:

Головне управління ДПС у Львівській області на своєму офіційному сайті розмістило роз’яснення1, відповідно до якого в разі непідтвердження виробничого характеру телефонних розмов або проведення телефонних розмов з особистою метою платник зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання за п. 198.5 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі — ПКУ) з огляду на наведене нижче.

Відповідно до п. 198.5 ПКУ в платника податку виникає обов’язок нарахувати податкові зобов’язання за базою оподаткування, визначеною п. 189.1 ПКУ, скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду та зареєструвати в ЄРПН в установлені строки зведену ПН за товарами / послугами, необоротними активами, придбаними / виготовленими з ПДВ, якщо такі товари / послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися, зокрема, в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених п. 189.9 ПКУ).

Господарською діяльністю є діяльність, що пов’язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу та проводиться особою самостійно та/або через її відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема, за договорами комісії, доручення та агентськими договорами (пп. 14.1.36 ПКУ). Із цього випливає, що використання службового телефона з особистою метою не є господарською діяльністю. Тому компенсувальні зобов’язання мають бути нараховані. При цьому під час отримання від працівника платника податків компенсації вартості послуг зв’язку додаткового об’єкта оподаткування ПДВ не виникає. Про нюанси використання службового телефона з особистою метою читайте в газеті «Медична бухгалтерія», № 20/2021, с. 29.

Календар бухгал­тера
06.12.21

Звіт про товарооборот торгової мережі (форма № 1-торг (місячна)) за листопад 2021 року

Звіт про обсяг оптового товарообороту (форма № 1-опт (місячна)) за листопад 2021 року

07.12.21

Звіт з праці (форма № 1-ПВ (місячна)) за листопад 2021 року

Звіт про заборгованість з оплати праці (форма № 3-борг (місячна)) за листопад 2021 року

09.12.21

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за листопад 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку