Новини

Завтра депутати мають розглянути заборону на викладку тютюнової продукції у місцях її продажу: позиція бізнесу
05.10.2021

Завтра депутати Верховної Ради України збираються винести в зал на голосування проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» №4358 за основу та в цілому.

Європейська Бізнес Асоціація неодноразово зверталася із пропозиціями до даного законопроекту, які, на жаль, були лише частково враховані.

Водночас, за інформацією, отриманою у робочому порядку, наразі не відкидається можливість розгляду правок, які на минулому засіданні ВРУ було відхилено.

Мова, зокрема, йде про правки щодо заборони викладки тютюнової продукції у місцях її продажу, а також правки щодо запровадження стандартизованої пачки для сигарет.

Зазначені норми, на переконання експертів Асоціації, не обґрунтовані ні з економічної точки зору, ні з точки зору охорони здоров’я, а також не передбачені міжнародними зобов’язаннями України.

Компанії-члени Асоціації вважають, що відсутність можливості розміщення тютюнових виробів у пунктах продажу потенційно сприятиме зростанню обсягів незаконної торгівлі тютюновими виробами, що у подальшому може призвести до закриття легальних торгових точок. Обсяги реалізації продукції малих легальних точок продажу, в свою чергу, можуть бути у підсумку заміщені за рахунок торгівлі тютюновими виробами «з рук» і на відкритих ринках. Тютюнові вироби, окрім іншого, можуть таким чином стати доступнішими для неповнолітніх, оскільки нелегальні продавці тютюнової продукції, зазвичай, не виконують вимог законодавства, зокрема, щодо заборони продажу тютюнових виробів неповнолітнім особам.

За інформацією експертів Асоціації, запровадження стандартизованої до деталей упаковки для сигарет чи інших тютюнових виробів може зробити продукцію більш вразливою з точки зору виготовлення контрафакту та змінити цінову структуру ринку на користь більш дешевих сигарет.

Слід зазначити, що, за підрахунками компаній-членів ЕВА, обсяги нелегальної торгівлі тютюновими виробами наразі вже сягають 15 %.

Тож бізнес закликає депутатів імплементувати вимоги Директиви Європейського Парламенту і Ради 2014/40/ЄС від 3 квітня 2014 року без надмірного регуляторного навантаження, яке зараз пропонується у законопроєкті (тобто, без норм, зазначених вище).

Календар бухгал­тера
25.10.21

Фінзвітність за ІІІ квартал 2021 року до органів статистики

28.10.21

ЄСВ із зарплати (доходу) за вересень 2021 року (гірничі підприємства)

29.10.21

Транспортний податок за ІІІ квартал 2021 року

Податок на нерухоме майно за ІІІ квартал 2021 року

ПДВ за вересень 2021 року

Акцизний податок за вересень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку