Новини

ТОП пріоритетних для бізнесу законопроектів
08.09.2021

7 вересня шоста сесія Верховної Ради України розпочала свою роботу. Для спільноти Європейської Бізнес Асоціації ефективна взаємодія з законодавчою владою відіграє надзвичайно важливу роль, тож ми сподіваємося на посилення співпраці в рамках актуальних для бізнесу питань та ініціатив.

Світлана Михайловська, заступник директора Європейської Бізнес Асоціації

"Від бізнесу є запит на продовження прозорого та конструктивного діалогу з Верховною Радою, оскільки є низка ініціатив, що потребують доопрацювання і ми готові долучатися до цього процесу експертним складом Асоціації. Закликаємо народних обранців уникати кулуарних, закритих домовленостей та сфокусуватися на лібералізації бізнес-середовища, а перед прийняттям революційних рішень – ретельно аналізувати їх вплив на підприємців, аби не виснажувати бізнес, а натомість дати йому можливість зростати та розвиватися, що буде вигідним для держави та суспільства."

Напередодні нового бізнес-сезону експерти Асоціації актуалізували перелік пріоритетних законопроєктів, ухвалення яких позитивно вплине на умови роботи бізнесу в Україні та хотіли б звернути на них увагу народних обранців. Водночас деякі з них потребують доопрацювання, тож ми закликаємо до спільної роботи над цими законодавчими ініціативами та врахування думки бізнесу.

Для подальшого розгортання інфраструктурних реформ, бізнес закликає прийняти наступні законопрокти, що чекають на увагу народних депутатів та запустять важливі зміни у галузі залізничного та річкового транспорту:

 • Законопроєкт №1196-1 про залізничний транспорт
 • Законопроєкт №4168 про створення Державного фонду внутрішніх водних шляхів

Для подальшого розвитку сфери охорони здоров’я та прогресу у впровадженні медичної реформи експерти Асоціації чекають на прийняття наступних законопроєктів серед зареєстрованих у Парламенті:

 • Законопроєкти №5736, №5737 про врегулювання питання надання пацієнтам лікарських засобів зі співчуття
 • Законопроєкт №5815 про удосконалення відповідальності за порушення в сфері клінічних досліджень та держреєстрації/перереєстрації лікарських засобів

Серед першочергових ініціатив харчової галузі можна виділити законопроєкти, що регулюють різні вимоги до харчової продукції: 

 • Законопроєкт №4568 про матеріали і предмети, що контактують з харчовими продуктами
 • Законопроєкт №4554 про гармонізацію українського законодавства у сфері дитячого харчування до вимог ЄС

Для IT індустрії пріоритетним є документ, що пропонує спеціальні податкові умови для ІТ-компаній, які будуть резидентами «Дія Сіті», а саме законопроєкт №5376 про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні.

Усі перелічені законопроєкти, пріоритетні для HR напрямку, підтримуються Асоціацією за умови доопрацювання, оскільки регулюють важливі питання трудових відносин, але містять певні недоліки:

 • Законопроєкт №5371 про спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва
 • Законопроєкт №5388 про внесення змін до законодавства щодо дерегуляції трудових відносин
 • Законопроєкт №5054 про внесення змін до КЗпП щодо визначення поняття трудових відносин та ознак їх наявності

Для регуляторної сфери важливим є законопроєкт №5717 про внесення змін щодо відповідальності юридичних осіб, який має на меті закріпити можливість запровадження чинних міжнародних стандартів відповідальності юридичних осіб, які є власниками транспортних засобів, за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Експерти напрямку побутової електротехніки закликають народних депутатів першочергово прийняти законопроєкт №4537 про вдосконалення управління майновими правами правовласників у сфері авторського права.

Найбільший перелік пріоритетних законопроєктів серед представлених в Асоціації індустрій має напрямок промислової екології. Ці документи мають стимулювати розвиток та модернізацію видобувних галузей:

 • Законопроєкт №4187-д* про підтримку розвитку вітчизняних галузей надрокористування
 • Законопроєкт №4344 про стимулювання розвитку нафтогазовидобувної галузі
 • Законопроєкт №5766* про удосконалення процедури оцінки впливу на довкілля
 • Законопроєкт №2207-1-д* про управління відходами
 • Законопроєкт №4461* про території Смарагдової мережі

*підтримуються за умови доопрацювання.

І нарешті важливий для митної сфери законопроєкт №5420 про криміналізацію контрабанди товарів та підакцизних товарів, який може змінити правила гри на ринку тютюну та алкогольних напоїв, підтримується Асоціацією в частині підакцизних товарів.

Європейська Бізнес Асоціація дякує Парламенту за продуктивну роботу у попередній сесії та розраховує на продовження ефективного діалогу, аби спільними зусиллями покращувати бізнес-клімат в Україні.

Календар бухгал­тера
20.09.21

Податкова декларація з ПДВ за серпень 2021 року

Заява про відмову від спрощеної системи оподаткування з IV кварталу 2021 року

Декларація з акцизного податку за серпень 2021 року

Податкова декларація з плати за землю за серпень 2021 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку