Новини

Щодо надання одноразової відпустки батьку при народженні дитини
06.09.2021

Фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області надали роз'яснення з питання: чи має батько право на отримання відпустки тривалістю 14 днів при народженні дитини?

Так, відповідно до вимог ст.191 Закону України «Про відпустки» право на відпустку чоловікам (батькам дитини) надано з 07 липня 2021 року.

До числа осіб, які мають право на таку відпустку, належать:

  • чоловік, дружина якого народила дитину;
  • батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;
  • баба або дід, або інший повнолітній родич дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком).

Оплачувана відпустка тривалістю до 14 календарних днів надається одноразово, на підставі письмової заяви, але не пізніше трьох місяців з дня народження дитини, при наданні копії свідоцтва при народженні дитини.

Порядок надання відпустки при народженні дитини, визначений Постановою КМУ від 07.07.2021 № 693. Також Міністерство економіки України в своєму листі від 01.07.2021 №4712-06/34401-07 в межах своєї компетенції роз`яснило застосування норм законодавства про працю в частині надання зазначених відпусток.

Даний вид відпустки має бути використаний працівником не пізніше 104-го дня з дня народження дитини.

Відпустка не підлягає грошовій компенсації та поділу на частини.

У разі народження двох і більше дітей від однієї вагітності тривалість відпустки не збільшується.

Граничний строк виплати заробітної плати працівникам за час відпустки не може перевищувати трьох днів з дня її початку.

Якщо працівник, який протягом трьох місяців з дня народження дитини звільнився та працевлаштувався на інше підприємство (в установу, організацію) чи до фізичної особи, яка використовує найману працю, тоді він повинен до заяви про надання відпустки додати також довідку про її невикористання на попередньому місці роботи.

Таким чином, законодавець усунув прогалини, які обмежували права чоловіка (татуся) на отримання відпустки при догляді за дитиною.

 

Календар бухгал­тера
Завтра

Податкова декларація з ПДВ за серпень 2021 року

Заява про відмову від спрощеної системи оподаткування з IV кварталу 2021 року

Декларація з акцизного податку за серпень 2021 року

Податкова декларація з плати за землю за серпень 2021 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку