Новини

Відпустка «на дітей»: підтвердження права
04.09.2021
Тема:

Мінекономіки в листі від 01.07.2021 р. № 4712-06/34401-07 пояснило нюанси надання щорічної відпустки «на дітей», передбаченої ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР.

Підтвердження невикористання Нагадаємо: в 2021 році право на відпустку «на дітей» належить одному з батьків, які мають двох дітей до 15 років. Але неврегульованим є питання: чи потрібно батькові/матері дитини якимось чином підтверджувати те, що другий з батьків не отримав таку відпустку?

На думку Мінекономіки, претендент на відпустку може надати будь-який належно оформлений та засвідчений в установленому порядку документ, в якому з достатньою достовірністю підтверджується, що іншому з батьків дитини не надавалася така соціальна відпустка.

Відпустка під час відпустки для догляду Оскільки зникла умова про наявність хоча б одного відпрацьованого дня в календарному році для отримання відпустки «на дітей», то виникла думка, що за роки перебування у відпустці для догляду за дитиною до 3 (6) років працівниця накопичить відпустку «на дітей». Однак Мінекономіки наголошує: отримання одночасно двох соцвідпусток: відпустки для догляду за дитиною та/або відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами і відпустки «на дітей» законодавством не передбачено. Отже, за період відпустки для догляду за дитиною до 3 (6) років відпустку «на дітей» не надають.

Календар бухгал­тера
Завтра

Податкова декларація з ПДВ за серпень 2021 року

Заява про відмову від спрощеної системи оподаткування з IV кварталу 2021 року

Декларація з акцизного податку за серпень 2021 року

Податкова декларація з плати за землю за серпень 2021 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку