Новини

Запрацювала окрема лінія для відпрацювання питань, які виникають з банками під час одноразового (спеціального) добровільного декларування
01.09.2021

Одноразове добровільне декларування розпочнеться в Україні з 1 вересня 2021 року та триватиме 1 рік.  

Це передбачено Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету".

Фізичні особи, які мають намір відповідно до цього Закону скористатися правом на одноразове (спеціальне) добровільне декларування (декларанти), звертаються до банку для відкриття поточного рахунку зі спеціальним режимом використання (спеціальному рахунку) та розміщення готівкових коштів у національній та іноземних валютах, банківських металів (з фізичною поставкою).

Порядок відкриття та ведення зазначених рахунків визначений постановою Правління Національного банку України від 05 серпня 2021 № 83 "Про затвердження Положення про порядок відкриття та ведення поточних рахунків із спеціальним режимом використання в національній та іноземних валютах, банківських металах для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування". 

Звертаємо вашу увагу! У разі виникнення скарг на дії банку у процесі відкриття такого спеціального рахунку та користування ним, прохання звертатися за номером 0 800 505 240 та натиснути 1 для з’єднання з оператором.

Для отримання роз’яснень, пов’язаних безпосередньо із питаннями декларування, НБУ рекомендує звертатися Державної податкової служби України. 

Довідково

Відповідно до вимог Положення декларант відкриває в банку спеціальний рахунок та вносить на нього готівкові кошти, банківські метали через операційну касу банку за заявою на переказ готівки, а у реквізиті "Призначення платежу/зміст операції" зазначає "добровільне декларування".

Після підтвердження джерел походження грошових коштів, банківських металів декларант має право:

  • перерахувати грошові кошти, банківські метали на власний поточний рахунок фізичної особи, відкритий в банку України;
  • або зняти грошові кошти, банківські метали та закрити спеціальний рахунок;
  • або подати в банк заяву та використовувати надалі цей рахунок як звичайний поточний рахунок фізичної особи, відкритий для власних потреб.
За матеріалами НБУ

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про контрольовані операції за 2020 рік

ПДВ за серпень 2021 року

Акцизний податок за серпень 2021 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу, за серпень 2021 року

ВЗ із нарахованого, але не виплаченого доходу, за серпень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку