Новини

Е-аудит для великих платників податків
21.07.2021

Державна податкова служба України вживає комплекс заходів щодо впровадження новітніх підходів до податкового контролю та якісно нового рівня здійснення контрольно-перевірочної роботи, зокрема застосування процедури електронного аудиту, як складової частини документальної перевірки (е-аудит).

Фахівці Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків повідомляють про наявність необхідних законодавчих передумов для впровадження процедури е-аудиту для великих платників податків, а саме: встановлення обов’язку надання на запит контролюючого органу в електронній формі копій документів передбачених п. 85.2 ст. 85 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та визначення формату, порядку подачі такої інформації відповідно до наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до Порядку надання документів великого платника податків в електронній формі при проведенні документальної перевірки» від 15 вересня 2020 року № 561 (далі  – наказ №561), що набирає чинності з 27 серпня 2021 року.

Зокрема, відповідно до наказу №561 уточнено порядок надсилання електронних документів (інформації) великого платника податків до контролюючого органу, їх приймання від платника податків контролюючим органом, автоматизована перевірка та подальше зберігання до закінчення процедури узгодження результатів перевірки або спливу строку, передбаченого для оскарження результатів в адміністративному та судовому порядках, але не менше строку зберігання акта документальної перевірки, при проведенні якої використовувались зазначені електронні документи (інформація) ВПП.

Відповідно до абз. 4 п.85.2 ст. 85 ПКУ зазначено що  для проведення електронної перевірки платник податків забезпечує подання до контролюючого органу засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" документів, які відповідно до ПКУ пов'язані з обчисленням та сплатою податків і зборів (якщо такі документи створюються таким платником податків в електронній формі та зберігаються на машинних носіях інформації). Загальний формат та порядок подання такої інформації встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Враховуючи вищенаведене, Західне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків просить надати інформацію щодо пропозицій та зауважень з питань впровадження процедури електронного аудиту (е-аудиту).

Впровадження е-аудиту як сучасної форми податкової перевірки суб’єктів господарювання приведе до більш ефективного виконання покладених на податкові органи функцій та вирішіть суперечливі моменти у взаємовідносинах між платниками податків  і податковими органами і, як наслідок, сприятиме зменшенню тиску на бізнес, посиленню захисту прав і законних інтересів платників податків, покращенню інвестиційного клімату в Україні.

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про товарооборот торгової мережі (форма №1-торг (місячна)) за липень 2021 року

Звіт про обсяг оптового товарообороту (форма №1-опт (місячна)) за липень 2021 року

09.08.21

Звіт з праці (форма № 1-ПВ (місячна)) за липень 2021 року

Звіт про заборгованість з оплати праці (форма № 3 — борг (місячна)) за липень 2021 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за липень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку