Новини

Для реєстрації бізнесу за найпопулярнішими видами економічної діяльності потрібно буде подати лише одну заявку
19.07.2021

Для реєстрації  бізнесу за найбільш масовими видами економічної діяльності потрібно буде подати лише одну електронну заяву. Такі можливості відкриває законопроект № 5495, який 15 липня Верховна Рада України ухвалила в цілому. Про це розповів заступник Міністра  з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра під час форуму «Діджиталізація професії бухгалтера: проблеми сьогодення та перспективи майбутнього».

“Раніше для відкриття перукарні потрібно було відвідати багато органів влади та отримати 18 дозвільних документів. Тепер достатньо подати одну електронну заяву, яка запустить ланцюжок автоматизованих процесів, і в результаті підприємець  отримає готовий пакет документів, не витрачаючи зайвий час та ресурси. Тепер започаткувати власну справу стане набато простіше”, – зазначив Ігор Дядюра.

Також заступник міністра анонсував про  експериментальний урядовий проект Е-дозвіл.

На сьогодні в Україні дуже ускладнена робота з ліцензійними реєстрами. Значна їх частина залишається досі на папері  або у вигляді файлів різних несумісних електронних форматів. Проект передбачає  цифровізацію всіх дозвільно-ліцензійних реєстрів та  створення єдиного зручного для бізнесу електронного інтерфейсу на порталі Дія, через який можна подавати заявки та отримати всю дозвільну документацію. Нещодавно фахівці Мінекономіки і Держпраці вже оцифрували спільно найпопулярнішу послугу Держпраці: реєстрацію декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам охорони праці. Наступний крок – дозвіл на виконання небезпечних робіт та дозвіл на використання важких машин та механізмів.

Так, автоматизація державних послуг та реформа дозвільної системи матиме позитивний вплив на бізнес клімат в Україні, дозволить зберегти час та ресурси підприємців, а також забезпечує абсолютну прозорість для суспільства.

За матеріалами Мінекономіки

Календар
Завтра

Звіт з праці (форма № 1-ПВ (місячна)) за вересень 2022 року

Звіт з праці (форма № 1-ПВ (квартальна)) за ІІІ квартал 2022 року

Звіт про заборгованість з оплати праці (форма № 3-борг (місячна)) за вересень 2022 року

Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до ФСС за ІІІ квартал 2022 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку