Новини

НБУ встановив вимоги до кредитодавця, нового кредитора, колекторської компанії при здійсненні ними врегулювання простроченої заборгованості
14.07.2021

Національний банк встановив вимоги до кредитодавця, нового кредитора, колекторської компанії та їхньої діяльності при здійсненні ними врегулювання простроченої заборгованості. Для цього затверджено відповідне Положення. 

Мета документа – встановлення чітких вимог до роботи при стягненні проблемної заборгованості, зокрема щодо фіксування взаємодії зі споживачами та іншими особами. Положення покликане забезпечити реалізацію Закону № 1349-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості”, що вводиться в дію з 14 липня 2021 року.

Документом встановлюються форми контролю кредитодавця, нового кредитора за додержанням колекторською компанією встановлених законодавством України вимог щодо взаємодії із споживачем фінансових послуг та іншими особами при врегулюванні простроченої заборгованості. 

Кредитодавець, новий кредитор має повідомляти Національний банк про укладення з колекторською компанією договору, про внесення змін до нього, закінчення строку або припинення його дії. Колекторські компанії, зі свого боку, мають повідомляти Національний банк про залучення фізичної або юридичної особи на договірних засадах для виконання окремих функцій або процесів у межах здійснення колекторської діяльності.

Положення визначає порядок, строки та форму розміщення інформації щодо колекторських компаній та осіб, залучених до здійснення колекторської діяльності, на власних вебсайтах, у мобільних додатках та у місцях надання послуг споживачам.

Крім цього, визначається порядок фіксування взаємодії зі споживачем та іншими особами. Особи, що здійснюють врегулювання простроченої заборгованості, зобов'язані використовувати справні технічні засоби з правильно встановленими датою та часом. При фіксуванні взаємодії мають бути записані відомості про кредитора, про особу, з якою здійснюється взаємодія, відомості про кредитний договір та суму заборгованості тощо. Технічний запис взаємодії має бути долучений до інших матеріалів та повинен зберігатися упродовж трьох років після взаємодії відповідно до закону.

Зазначені вимоги внесені до постанови Правління Національного банку України від 9 липня 2021 року № 79 "Про затвердження Положення про вимоги до кредитодавця, нового кредитора, колекторської компанії та їхньої діяльності при здійсненні ними врегулювання простроченої заборгованості". Документ набирає чинності з 14 липня 2021 року.

За матеріалами НБУ

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про обсяги реалізованих послуг (форма №1- послуги (квартальна) за II квартал 2021 року

Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовії торгівлі (форма № 1-опт (квартальна) за ІІ кв

Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі (форма № 3-торг (квартальна) за ІІ кв

28.07.21

ЄСВ із зарплати (доходу) за червень 2021 року (гірничі підприємства)

29.07.21

Транспортний податок за ІІ квартал 2021 року

Податок на нерухоме майно за ІІ квартал 2021 року

30.07.21

ПДВ за червень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку