Новини

З 1 липня 2021 року для валютно-обмінних операцій форма і зміст розрахункового документа РРО/ПРРО встановлюється Міністерством фінансів
02.07.2021

Національний банк України оновив низку нормативно-правових актів, що регулюють оформлення небанківськими фінансовими установами валютно-обмінних операцій, з метою приведення їх у відповідність до законодавства України. 

Зміни передбачають, що з 1 липня 2021 року для валютно-обмінних операцій форма і зміст розрахункового документа реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) встановлюється Міністерством фінансів за погодженням Національного банку. 

З огляду на це, центробанк визнав такою, що втратила чинність Постанову № 16 "Про документ для обліку та реєстрації валютно-обмінних операцій" та зміни до неї. 

До 1 липня форму і зміст зазначеного документа визначав Національний банк за погодженням Міністерства фінансів. 

Зазначені зміни затверджені постановами Правління Національного банку від 1 липня 2021 року № 66 "Про визнання такими, що втратили чинність, деяких нормативно-правових актів Національного банку України" та № 67 "Про внесення змін до Положення про здійснення операцій із валютними цінностями". Обидві постанови набрали чинності з 1 липня 2021 року. 

Довідково

З 1 липня 2021 року нову форму та зміст розрахункового документа РРО встановлено Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 № 13, зі змінами, унесеними наказом відомства від 8 червня 2021 № 329.

Відповідні зміни зумовлені прийняттям закону № 1017-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України", що набрав чинності з 10 грудня 2020 року.

За матеріалами НБУ

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про товарооборот торгової мережі (форма №1-торг (місячна)) за липень 2021 року

Звіт про обсяг оптового товарообороту (форма №1-опт (місячна)) за липень 2021 року

09.08.21

Звіт з праці (форма № 1-ПВ (місячна)) за липень 2021 року

Звіт про заборгованість з оплати праці (форма № 3 — борг (місячна)) за липень 2021 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за липень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку