Новини

Держпраці про одночасне надання відпустки за основним місцем роботи та за сумісництвом
01.07.2021
Тема:

Держпраці видала лист «Щодо одночасного надання відпустки за основним місцем роботи та за сумісництвом» від 22.06.2020 № 4100/1/3.1-20, у якому надала відповідь на запитання: «Чи обов’язково надавати відпустку суміснику на роботі одночасно з відпусткою за основним місцем роботи?».

Відповідно до п. 6 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту, МФУ від 28.06.1993 № 43 (далі — Положення № 43), відпустку на роботі за сумісництвом надають одночасно з відпусткою за основним місцем роботи. Процедура надання відпустки за сумісництвом та основним місцем роботи в різний період законодавством не визначена.

Від себе додамо: одночасне використання відпустки за обома місцями роботи є лише правом працівника, а не його обов’язком чи обов’язком роботодавця примусити працівника йти у відпустку. Тож якщо працівник бажає отримати відпустку за сумісництвом одночасно з відпусткою за основним місцем роботи, то роботодавець за сумісництвом повинен виконати вимогу п. 6 Положення № 43.

Вказане правило стосується як зовнішнього сумісника, так і внутрішнього.

Календар
Завтра

Звіт з праці (форма № 1-ПВ (місячна)) за вересень 2022 року

Звіт з праці (форма № 1-ПВ (квартальна)) за ІІІ квартал 2022 року

Звіт про заборгованість з оплати праці (форма № 3-борг (місячна)) за вересень 2022 року

Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до ФСС за ІІІ квартал 2022 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку