Новини

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних зазнав змін
22.04.2021

Кабмін постановою від від 21 квітня 2021 р. № 378 вніс зміни до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від  29 грудня 2010 р. № 1246 (далі - Порядок).

Змінами, зокрема:

  • уточнено граничні строки реєстрації ПН/РК в ЄРПН для визначення операційного дня (п. 3 Порядку);
  • замінено поняття «електронний цифровий підпис» поняттям «кваліфікований електронний підпис»;
  • замінено абревіатури «ДФС» на абревіатуру «ДПС».

Крім того, викладено у новій редакції пункти 10, 20, 22 Порядку:

  • пункт 10. “До Реєстру приймаються податкова накладна та/або розрахунок коригування, складені в електронній формі з накладенням:
  • кваліфікованого електронного підпису головного бухгалтера (бухгалтера) або кваліфікованого електронного підпису керівника (у разі відсутності у постачальника (продавця) посади бухгалтера) та кваліфікованої електронної печатки (у разі наявності) постачальника (продавця), що є юридичною особою;
  • кваліфікованого електронного підпису постачальника (продавця), що є фізичною особою — підприємцем.

При цьому розрахунок коригування, що підлягає реєстрації отримувачем (покупцем), приймається до Реєстру, якщо він складений з накладенням постачальником (продавцем) та отримувачем (покупцем) кваліфікованого електронного підпису відповідно до абзаців першого — третього цього пункту.

Для делегування права підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування іншій посадовій особі платник податку повідомляє про таку особу, в тому числі дані кваліфікованого сертифіката відкритого ключа зазначеної особи, орган ДПС за основним місцем обліку (за неосновним місцем обліку — для платників податку, які змінили місцезнаходження та для яких сплата визначених законодавством податків і зборів після такої реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду) відповідно до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.”;

  • пункт 20. “Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.

Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.”;

  • пункт 22. “Платник податку надсилає запит до ДПС за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем з накладенням кваліфікованого електронного підпису відповідно до абзаців першого — третього пункту 10 цього Порядку.”.

Таким чином, Порядок приведено у відповідність до Законів України від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги», від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» та постанови Кабміну від 18 грудня 2018 року № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України».

(постанова КМУ від 21 квітня 2021 р. № 378)

Календар бухгал­тера
14.05.21

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за квітень 2021 року

Довідка про використані РК за квітень 2021 року

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м) за квітень 2021 року

20.05.21

Податкова декларація з ПДВ за квітень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку