Новини

Хто пацієнту виписує лікарняний та чи можна при COVID-19 відкрити його дистанційно? — роз'яснення НСЗУ
16.04.2021

1. Хто з лікарів має, а хто не має права видавати лікарняні?

 Пацієнту за наявності показань можуть видати лікарняний:

  • сімейні або лікуючі лікарі державних, комунальних, приватних медичних закладів. в тому числі – лікарі-ФОП;
  • лікуючі лікарі стаціонарів протезно-ортопедичних установ системи Міністерства праці та соціальної політики України;
  • лікуючі лікарі туберкульозних санаторно-курортних закладів;
  • фельдшери у місцевостях, де відсутній лікар.

Не видають листків непрацездатності лікарі:

  • станцій (відділень) швидкої медичної допомоги;
  • станцій переливання крові;
  • закладів судово-медичної експертизи;
  • бальнеогрязелікувальних, косметологічних та фізіотерапевтичних лікарень і курортних поліклінік;
  • будинків відпочинку, туристичних баз та санітарно-профілактичних закладів;
  • зубопротезних поліклінік (відділень);

2. Які умови видачі та продовження лікарняного, крім медичних підстав?

Потрібен паспорт чи інший документ, який засвідчує особу пацієнта. Також видача та продовження лікарняного відбувається тільки після особистого огляду пацієнта лікарем. Про що останній робить відповідний запис у медичній карті амбулаторного чи стаціонарного хворого.

Листок непрацездатності і видається, і закривається в одному закладі. Виключення – необхідність доліковування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів.

Видача лікарняного не може бути платною послугою в жодній із лікарень, незалежно від форми власності.

3. На який термін лікар видає листок непрацездатності?

Якщо пацієнт втратив працездатність внаслідок захворювання або травми, то лікар амбулаторно-поліклінічного закладу може видавати лікарняний до 5 календарних днів. Також цей лікар може продовжити лікарняний, незалежно від тяжкості захворювання пацієнта, до 15 календарних днів.

У разі непрацездатності тривалістю понад 15 календарних днів, продовження лікарняного до 30 днів проводиться лікуючим лікарем спільно з завідувачем відділення, а надалі – ЛКК після огляду пацієнта. Детальніше про тривалу непрацездатність та порядок оформлення лікарняного можна прочитати тут.

4. З якого дня оформлюється лікарняний?

Листок непрацездатності у разі захворювання, травми, в тому числі й побутової, видається в день установлення непрацездатності, крім випадків лікування пацієнта в стаціонарі. Якщо пацієнт звертається за медичною допомогою по завершенні робочого дня та визнанений непрацездатним, то листок непрацездатності може видаватись, за їх згодою, з наступного календарного дня.

У разі лікування в стаціонарі листок непрацездатності видається лікуючим лікарем спільно з завідувачем відділення за весь період стаціонарного лікування.

5. Які правила видачі лікарняного внаслідок пандемії?

На період дії карантину лікар, що надає первинну медичну допомогу, може відкривати лікарняний на підставі звернення та опитування хворого за допомогою засобів телефонного зв’язку. Про що також лікар робить відповідний запис у медкарті пацієнта.

Ліікар в амбулаторно-поліклінічних закладах може особисто, видавати листок непрацездатності на строк, необхідний для лікування пацієнтів з COVID-19 та/або завершення самоізоляції пацієнтом у відповідності до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

Дуже важливо правильно вказати місце роботи, повну юридичну назву організації чи установи, в якій працюєте. Адже від цього залежить, чи буде прийнято ваш лікарняний відділом кадрів чи бухгалтерією. Крім того, уважність пацієнта допоможе вберегти час лікаря - йому не потрібно буде вносити виправлення у документ.

Якщо пацієнт загубить лікарняний, то за рішенням ЛКК закладу, в якому було видано цей листок непрацездатності, видається новий – з позначкою “дублікат”. Для цього пацієнт надає довідку з місця роботи про те, що за період тимчасової непрацездатності виплати допомоги йому не здійснювались.

За матеріалами НСЗУ

Календар бухгал­тера
14.05.21

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за квітень 2021 року

Довідка про використані РК за квітень 2021 року

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м) за квітень 2021 року

20.05.21

Податкова декларація з ПДВ за квітень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку