Новини

Щодо упередження випадків подвійного призначення соціальних виплат непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років
16.04.2021

Фахівці ПФУ в Чернівецькій області нагадують, законодавством України передбачено, що непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років, до пенсії виплачується надбавка на кожного утриманця в розмірі:

При цьому надбавка нараховується на непрацездатних членів сім’ї – дітей до 18 років, на  яких не одержують:

  • пенсію,
  • державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю,
  • державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю,
  • допомогу на дітей одиноким матерям (при встановленні надбавок на утриманців до пенсій “військових” пенсіонерів).

Зазначаємо, що за вибором пенсіонера на непрацездатного члена сім’ї – дитину до 18 років може бути призначено або пенсію, або державну соціальну допомогу, або нараховано на цього члена сім’ї надбавку.

У зв’язку з цим, пенсіонерам, до пенсії яких встановлено надбавку на дитину до 18 років, необхідно невідкладно повідомляти пенсійну службу про призначення державної соціальної допомоги органами соціального захисту населення. Це дозволить попередити випадки подвійного призначення цих виплат та запобігти виникненню переплат пенсійних коштів.

Звертаємо увагу, що трапляються випадки, коли на одну й ту саму дитину до 18 років здійснюється виплата надбавки до пенсії в органах Пенсійного фонду одній особі та одночасно виплата державної соціальної допомоги в органах соціального захисту населення іншій особі, яка не є пенсіонером. Це також рахується неправомірною подвійною виплатою.

Нагадуємо, що пенсіонери зобов’язані повідомляти про всі зміни, що впливають на їхне пенсійне забезпечення. Нарахування пенсій відбувається наперед, наприкінці кожного місяця вже сформовані суми у відомостях на наступний місяць. Про всі обставини, які відбуваються з людиною, органи  Пенсійного фонду не можуть знати наперед. Наше завдання – виплачувати правильний розмір пенсії. Але й пенсіонерам також треба уважніше ставитися до своїх обов’язків і знати, що надлишково отримані кошти підлягають поверненню. 

Календар бухгал­тера
Сьогодні

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за квітень 2021 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за квітень 2021 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за квітень 2021 року

Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (форма № 1-ОА)

Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі (форма № 1-ОТ)

Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за І квартал 2021 року

Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку