Новини

Чи потрібно подати фінансову звітність мікропідприємства за 2020 рік за оновленим ідентифікатором?
09.04.2021

Чи потрібно подати фінансову звітність мікропідприємства за звітний (податковий) 2020 рік за оновленим ідентифікатором форми J0901205/S0111005, якщо як додаток до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств було подано фінансову звітність мікропідприємства за ідентифікатором форми J0901204/S0111004?

Згідно з частиною третьою ст. 11 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зі змінами та доповненнями, зокрема, для мікропідприємств, крім тих, що зобов’язані складати фінансову звітність за міжнародними стандартами, встановлюється скорочена за показниками фінансова звітність у складі балансу та звіту про фінансові результати.

Відповідно до абзацу третього п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) фінансова звітність або звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), що подаються відповідно до абзаців першого та другого п. 46.2 ст. 46 ПКУ, є додатком, зокрема, до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація) та її невід’ємною частиною.

Обов’язкові реквізити, які повинна містити податкова декларація, передбачені пп. 48.3 та 48.4 ст. 48 ПКУ. Зокрема, податкова декларація повинна включати інформацію про додатки, що додаються до податкової декларації та є її невід’ємною частиною.

Згідно з п. 49.11 ст. 49 ПКУ у разі подання платником податків до контролюючого органу податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пп. 48.3 та 48.4 ст. 48 ПКУ, а також недотримання вимог, зокрема, абзацу третього п. 49.4 ст. 49 ПКУ контролюючий орган зобов’язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови.

Наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2020 № 588 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку» (далі – Наказ № 588), який набрав чинності 03.11.2020, внесено зміни, зокрема, до форми Фінансової звітності мікропідприємства – Балансу (форма № 1-мс), визначеної Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 25 «Спрощена фінансова звітність», затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2000 № 39 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 24.01.2011 № 25).

Розроблені електронні форми документів звітності розміщуються на офіційному вебпорталі ДПС у рубриці Електронна звітність > Платникам податків про електронну звітність > Інформаційно-аналітичне забезпечення > Реєстр форм електронних документів (далі – реєстр) і є доступними для використання як розробникам програмного забезпечення так і платникам податків.

По мірі внесення змін до нормативно-правових актів в частині, що стосується подання податкової та іншої звітності, ДПС забезпечує актуалізацію інформації в зазначеному реєстрі, довідниках звітних документів та звітних періодів.

Отже, якщо за звітний (податковий) 2020 рік як додаток до Декларації було подано фінансову звітність мікропідприємства за ідентифікатором форми J0901204/S0111004 та її показники не потребують виправлення, то подавати фінансову звітність мікропідприємства за оновленим ідентифікатором форми J0901205/S0111005 не потрібно.

За матеріалами «ЗІР: категорія 102.20»

 

Календар бухгал­тера
12.04.21

Звіт із заборгованності страхуваьника зі сплати страхових коштів до ФСС

15.04.21

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за березень 2021 року

Довідка про використані РК за березень 2021 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

19.04.21

ЄСВ «за себе» за І квартал 2021 року (ФОП)

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку