Новини

Електронні трудові: Президент схвалив Закон
12.03.2021
Тема:

Президент Володимир Зеленський 4 березня 2021 року підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 № 1217-IX (далі — Закон № 1217).

Документ запроваджує облік трудової діяльності працівників в електронній формі, використання цих відомостей для підтвердження наявного стажу роботи для укладення трудового договору, призначення пенсій тощо.

Також Законом № 1217 запроваджується можливість автоматичного призначення пенсії через особистий електронний кабінет особи на вебпорталі електронних послуг ПФУ. Отже, українцям буде запропоновано оформити виплату без особистого звернення до ПФУ зі збереженням права відстрочити вихід на пенсію.

Удосконалювати та реформувати таку систему обліку трудової діяльності працівників будуть поступово. А саме Законом № 1217 передбачено 5-річний перехідний період, протягом якого до Державного реєстру мають бути внесені відомості з паперових трудових книжок. Упродовж цього перехідного періоду застосовуватимуть як паперову трудову книжку, так і електронну.

Протягом таких 5 років роботодавець буде передавати сканкопії трудових книжок своїх працівників на портал ПФУ. Причому Закон № 1217 не встановлює обов’язку саме роботодавця надсилати такі відомості ПФУ. ПФУ може отримати їх і від самої застрахованої особи, тобто працівника. Але зважаючи на те, що трудові книжки працівників КНП зберігаються в роботодавців-КНП, то Пенсійний фонд звертатиметься з проханням організувати передання сканів через вебпортал саме до таких роботодавців. Надалі облік трудової діяльності працівників здійснюватиметься в електронній формі (у реєстрі застрахованих осіб Держреєстру), а трудові книжки працівники зберігатимуть удома. При цьому передбачено, що:

1) вносити записи до трудових книжок (про прийняття на роботу, переведення та звільнення) роботодавець буде лише на вимогу працівника;

2) під час працевлаштування працівники подаватимуть роботодавцю або трудову книжку, або відомості про трудову діяльність із реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;

3) у день звільнення роботодавець видаватиме працівнику копію наказу (розпорядження) про звільнення.

Закон набере чинності через три місяці з дня офіційного опублікування (опублікований 10.03.2021), протягом яких Кабмін має підготувати відповідну нормативку.

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт із заборгованності страхуваьника зі сплати страхових коштів до ФСС

15.04.21

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за березень 2021 року

Довідка про використані РК за березень 2021 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

19.04.21

ЄСВ «за себе» за І квартал 2021 року (ФОП)

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку