Новини

У яких випадках не подається річна декларація про майновий стан і доходи?
09.03.2021

Фахівці ДПС у м. Києві звертають увагу, що Податковим кодексом України (далі – ПКУ) визначено випадки, коли річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) подавати не потрібно.

Так, відповідно до п.179.2 ст. 179 ПКУ Декларація не подається, якщо платник податку отримував:

  • доходи від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
  • доходи виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених IV розділом ПКУ;
  • доходи від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими вже був сплачений податок на доходи фізичних осіб;
  • доходи у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких вже було сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

За нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються, зокрема, об'єкти спадщини, що успадковуються членами сім'ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.

Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.

Членами сім'ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Разом з тим, ПКУ визначено категорії громадян, які зобов’язані подати Декларацію, а також тих, хто має право подати таку Декларацію для отримання податкової знижки.

З основними випадками обов’язкового подання Декларації можна ознайомитися за посиланням:

Нагадуємо, що кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2020 року, розпочалася з 01 січня 2021 року та триватиме до 01 травня 2021 року.

За матеріалами ГУ ДПС у м. Києві 

Календар бухгал­тера
12.04.21

Звіт із заборгованності страхуваьника зі сплати страхових коштів до ФСС

15.04.21

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за березень 2021 року

Довідка про використані РК за березень 2021 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

19.04.21

ЄСВ «за себе» за І квартал 2021 року (ФОП)

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку