Новини

Мінекономіки про порядок обчислення середньої заробітної плати
11.02.2021
Тема:

Мінекономіки видало лист від 05.01.2021 № 4709-06/235-07 (далі — лист), яким надало роз’яснення щодо застосування положень Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100).

Питання полягало в тому, як правильно обчислити середню заробітну плату працівнику, якому встановлено індивідуальний графік роботи, а саме неповний робочий час, за останні 2 місяці роботи для виплати вихідної допомоги під час звільнення.

Мінекономіки нагадує, що відповідно до п. 2 Порядку № 100 середню заробітну плату для виплати вихідної допомоги обчислюють з огляду на виплати за останні 2 календарні місяці роботи, що передують місяцю звільнення.

Пунктом 8 Порядку № 100 передбачено, що у випадку, коли середня місячна заробітна плата визначена законодавством як розрахункова величина для нарахування виплат і допомоги, її обчислюють множенням середньоденної заробітної плати на середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді.

Середньоденну заробітну плату обчислюють діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом 2 місяців робочі дні на число відпрацьованих робочих днів за цей період.

Середньомісячне число робочих днів розраховують діленням на 2 сумарного числа робочих днів за останні 2 календарні місяці згідно з графіком роботи підприємства, установи, організації, установленим із дотриманням вимог законодавства.

На думку Мінекономіки, якщо правилами внутрішнього трудового розпорядку чи трудовим договором працівникові встановлено індивідуальний графік роботи, то, визначаючи середньомісячне число робочих днів, необхідно враховувати індивідуальний графік роботи працівника.

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2020 рік (форма № 10-ПІ)

ПДФО та ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за січень 2021 року

Авансовий внесок з туристичного збору за лютий 2021 року

01.03.21

Податкова декларація ФОП-платника ЄП груп 1 та 2 за 2020 рік

Податкова декларація з податку на прибуток підприємств за 2020 рік

Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2020 рік (форма № 10-ПОІ)

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку