Новини

Облік доходів і витрат ФОП: Мінфін розробив типову форму
10.02.2021

Мінфін на своєму офіційному вебсайті оприлюднив проект наказу «Про затвердження типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями і фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення» (далі – проект наказу).

Проект наказу розроблений з метою виконання Закону України від 14 липня 2020 року № 786-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб підприємців» (далі – Закон № 786), яким внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) в частині ведення обліку доходів і витрат ФОП та фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність за типовою формою. При цьому, облік доходів і витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через електронний кабінет.

Проектом наказу пропонується затвердити типову форму, за якою здійснюватиметься облік доходів і витрат, та порядок ведення такого обліку для відповідних категорій самозайнятих осіб.

Водночас проект наказу передбачає визнання таким, що втратив чинність наказ Міністерства доходів і зборів від 16 вересня 2013 року № 481 «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять  незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення»

У типовій формі враховано наявність обов’язкових відомостей, визначених у  статтях 177 та 178 ПКУ.

Крім того, у проекті наказу пропонується забезпечити реалізацію окремих положень ПКУ для ФОПів у частині включення до складу витрат амортизаційних відрахувань з веденням їх обліку та відображенням у типовій формі, що дасть змогу платнику податку реалізувати свої законодавчі права, а контролюючим органам – покращити рівень адміністрування податків для вказаної категорії платників.

Водночас норми проекту наказу не передбачають будь-яких додаткових дій ФОПів та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, під час використання типової форми, окрім виконання вимог ПКУ. Також у разі прийняття рішення фізичною особою – підприємцем вести облік за типовою формою на паперових носіях у ПКУ відсутні вимоги щодо шнурування та здійснення реєстрації такої типової форми в контролюючому органі.

Затвердження типової форми для відповідних категорій самозайнятих осіб сприятиме недопущенню порушень норм податкового законодавства та створить умови для дотримання вимог платниками податків ПКУ без додаткових витрат матеріальних ресурсів та часу на його впровадження.

Проект наказу відповідає нормам ПКУ та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на Мінфін та органи ДПС.

Проект наказу оприлюднений на офіційній сторінці Міністерства фінансів України в мережі Інтернет (www.minfin.gov.ua).

Зауваження та пропозиції стосовно змісту проекту наказу просимо надавати у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації цього оголошення за наступними адресами:

  • Міністерство фінансів України, 01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 12/2, Е-mail: infomf@minfin.gov.ua.
  • Державна регуляторна служба України, 01001, м. Київ-11, вул. Арсенальна, 9/11, адреса web-сайту Служби: www.dkrp.gov.ua,

ДОДАТКОВО:

  • Проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями і фізичними  особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення» (завантажити)
  • Додаток 1 до проекту наказу. Типова форма, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями і фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність (завантажити)
  • Додаток до Типової форми. Облік амортизаційних відрахувань основних засобів (ОЗ) та нематеріальних активів (НА) (завантажити)
  • Порядок  ведення типової  форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат, фізичними особами – підприємцями і фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність  (завантажити)
  • ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту наказу  Міністерства фінансів України «Про затвердження типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями і фізичними  особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення» (завантажити)
  • АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ до проекту наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями і фізичними  особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення» (завантажити)
  • ДОДАТОК до АНАЛІЗУ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ до проекту  наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями і фізичними  особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення» (завантажити)
  • Повідомлення про оприлюднення проекту наказу  Міністерства фінансів України «Про затвердження типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями і фізичними  особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення» (завантажити)

Календар бухгал­тера
Сьогодні

ЄСВ із зарплати (доходу) за січень 2021 року (гірничі підприємства)

ПДВ за січень 2021 року

Акцизний податок за січень 2021 року

Плата за землю за січень 2021 року

Рентна плата за січень 2021 року

Завтра

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за січень 2021 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за січень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку