Новини

Комітет з питань цифрової трансформації рекомендує ВРУ прийняти законопроект щодо використання Е-паспортів
29.01.2021

На засіданні Комітету з питань цифрової трансформації, що відбулося 27 січня,  народні депутати розглянули законопроект про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» №4355.

Відповідно до постанови Кабміну від 15 квітня 2020 р. № 278 «Про реалізацію експериментального проекту щодо застосування відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, та відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України для виїзду за кордон» громадяни України мають можливість користуватись е-паспортами та е-паспортами для виїзду за кордон до кінця 2021 року.

Таким чином законопроектом передбачається закріпити на рівні закону України визначення таких понять як «е-паспорт» та «е-паспорт для виїзду за кордон», а також можливість використання е-паспортів громадянами України після 2021 року шляхом внесення відповідних змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

За результатами розгляду Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти проект Закону за основу.

На засіданні народні депутати обговорили законопроект про поштовий зв’язок №4353, а також альтернативні до нього №4353-1 та №4353-2. Мета документу – гармонізувати українське законодавство у сфері надання послуг поштового зв’язку з європейським. Проектом Закону №4353 пропонується визначити правову основу діяльності у сфері надання послуг поштового зв’язку, зокрема повноваження центральних органів виконавчої влади та національного регулятора; права та обов’язки операторів поштового зв’язку та користувачів зазначених послуг; врегулювати засади відповідальності операторів поштового зв’язку та користувачів послуг у цій сфері.

З метою приведення Закону України «Про поштовий зв’язок» у відповідність із положеннями Директиви 97/67/ЄС проектом Закону пропонується закріпити, що до універсальних послуг поштового зв’язку належать послуги з пересилання.

За результатами розгляду народні депутати підтримали прийняття за основу законопроекту №4353 із врахуванням зауважень та пропозицій Комітету.

Також народні депутати розглянули проект Закону про вихід з Угоди про Міжурядовий фельд’єгерський зв’язок та Протоколу про внесення поправок до Угоди про Міжурядовий фельд’єгерський зв’язок №0086.

Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти законопроєкт за основу та в цілому.

 

За матеріалами ВРУ

Календар бухгал­тера
04.03.21

Звіт про товарооборот торгової мережі за лютий 2021 року (форма № 1-торг (місячна))

Звіт про обсяг оптового товарообороту за лютий 2021 року (форма № 1-опт (місячна))

09.03.21

Звіт з праці за лютий 2021 року (форма № 1-ПВ (місячна))

Звіт про заборгованість з оплати праці за лютий 2021 року (форма № 3-борг (місячна))

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за лютий 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку