Новини

З 16 січня 2021 року набрають чинності нові вимоги щодо обслуговування споживачів державною мовою
14.01.2021

З 16 січня вступають в силу нові вимоги статті 30 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зазначає, що саме українська мова є мовою обслуговування споживачів у нашій державі.

Тому, усі підприємства будь-якої форми власності мають здійснювати обслуговування споживачів та надавати їм інформацію про товари чи послуги українською мовою. У той же час, на прохання клієнта його обслуговування може здійснюватися іншою, прийнятною для сторін мовою (до прикладу, російською або англійською). Дані вимоги поширюються як на підприємства, що працюють офлайн (до прикладу, заклади харчування, салони, магазини, тощо), так і, наприклад, на інтернет-магазини.

Окрім цього, стаття 30 регламентує особливості використання української мови при маркуванні продукції. Зокрема, інформація про продукцію надається українською мовою у спосіб, визначений в Законі «Про захист прав споживачів». Якщо крім державної мови інформація про товар надається іншими мовами, обсяг інформації наданої українською мовою не може бути меншим ніж обов’язковий обсяг інформації передбачений законодавством про захист прав споживачів. У той же час, Закон дозволяє при наданні інформації про товар українською мовою використовувати слова, скорочення та абревіатури англійською мовою або з використанням латинських літер.

У разі порушення підприємством вимог статті 30 Закону передбачається відповідальність бізнесу. Так, при надходженні інформації про дане порушення буде складатись акт про результати здійснення контролю за застосуванням державної мови, а бізнес отримає попередження та 30 днів на усунення порушень. За повторне протягом року порушення вимог, Уповноваженим із захисту української мови буде накладено штраф у розмірі від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5 100 до 6 800 гривень).

Бізнес-спільнота, як об’єднання соціально-свідомого та відповідального бізнесу, готова виконувати оновлену норму. Водночас, спільнота сподівається, що зловживання в даному контексті з боку контролюючих органів не будуть мати місце.

Календар бухгал­тера
25.01.21

Звіт про обсяги реалізованих послуг (форма № 1-послуги (квартальна)) за ІV квартал 2020 року

Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі (форма № 1-опт (квартальна))

Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі (форма № 3–торг (квартальна) за ІV квартал 2020 р

28.01.21

ЄСВ із зарплати (доходу) за грудень 2020 року (гірничі підприємства)

29.01.21

Транспортний податок за IV квартал 2020 року

Податок на нерухоме майно за IV квартал 2020 року

Авансовий внесок з туристичного збору за січень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку