Новини

Маркування імпортних рідин для електронних сигарет марками акцизного податку
11.01.2021

Фахівці ДПС у Луганській області звернули увагу. Ввезення на митну територію України рідин, що використовуються в електронних сигаретах, може здійснюватися з 01.01.2021 року лише маркованими акцизними марками. Маркування відбувається за межами території України.

Нагадаємо: Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ внесено зміни, зокрема, до статей 226 та 227 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), які набирають чинності з 01.01.2021.

Цими змінами передбачено:

  • маркування марками акцизного податку рідин, що використовуються в електронних сигаретах;
  • встановлено нові види марок (РІ – "рідина імпортна", РВ – "рідина вітчизняна");
  • визначено, що кожна марка акцизного податку на рідини, що використовуються в електронних сигаретах, повинна мати окремий номер та позначення про квартал і рік випуску марки.

Для одержання марок акцизного податку імпортер повинен подати продавцю таких марок заявку-розрахунок затвердженої форми; платіжні документи, що підтверджують внесення плати за марки та сплату податку до відповідного бюджету (пункт 226.14 ПКУ).

Порядок ввезення на митну територію України імпортних рідин, що використовуються в електронних сигаретах, визначено статтею 227 ПКУ та передбачає таке.

Суб'єкти господарювання - юридичні та фізичні особи, які уклали з іноземними виробниками або іншими нерезидентами контракт (договір) про постачання в Україну рідин, що використовуються в електронних сигаретах, мають право ввозити на митну територію України імпортні рідини, що використовуються в електронних сигаретах, якщо:

а) ввезення їх на митну територію України здійснюється виключно через визначені Кабінетом Міністрів України пункти пропуску через державний кордон, які зазначені покупцями марок (імпортерами) у заявці-розрахунку;

б) маркування рідин, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюється в установленому порядку марками акцизного податку встановленого зразка.

У разі ввезення покупцем марок (імпортером) на територію України за контрактом (договором) про постачання рідин, що використовуються в електронних сигаретах, кількома партіями у такому контракті (договорі) центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, робляться відмітки про кількість виданих марок акцизного податку із зазначенням дати їх видачі (пункт 227.2 ПКУ).

Строк одержання марок акцизного податку для кожного контракту визначається покупцями марок (імпортерами) за погодженням із продавцем марок залежно від обсягу товарів, що ввозяться, але становить не більше п'яти робочих днів від дати подання документів для одержання марок акцизного податку, зазначених у пункті 226.14 ПКУ (пункт 227.3 ПКУ).

Придбані марки акцизного податку передаються покупцями марок (імпортерами) іноземним суб'єктам господарювання для маркування рідин, що використовуються в електронних сигаретах, що підлягають подальшому ввезенню на митну територію України (пункт 227.4 ПКУ).

Календар бухгал­тера
20.01.21

Податкова декларація з рентної плати за грудень 2020 року

Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з доходу за грудень 2020 року

ЄСВ із зарплати (доходу) за грудень 2020 року

ЄСВ "за себе" за IV квартал 2020 року (ФОП)

Податкова декларація з ПДВ за грудень року

Декларацію з акцизного податку за грудень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку