Новини

Уряд погодив законопроект щодо внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства
19.11.2020

 Мін’юстом з метою удосконалення положень цього Кодексу в частині усунення технічних неузгодженостей та суперечностей. Про це повідомила заступниця Міністра юстиції Валерія Коломієць.

Кодекс України з процедур банкрутства набрав чинності 21 квітня 2019 року. За словами Валерії Коломієць, це перший за часи незалежності держави комплексний документ, що врегульовує процедурні питання банкрутства. Кодекс містить багато положень, що перекликаються зі світовими стандартами.

«Кодекс містить раціональні новели, що оптимізують процедуру банкрутства та закривають наявні законодавчі прогалини. Крім того, цим документом врегульовано принципово нову для України процедуру відновлення платоспроможності фізичних осіб», – розповіла заступниця Міністра юстиції.

Разом із тим Валерія Коломієць зазначає, що під час розробки нормативно-правових актів, необхідних для впровадження Кодексу в дію, та практичного застосування його положень виявлено низку технічних неузгодженостей, недоліків та суперечностей, що потребують усунення.

З огляду на це, метою і завданням проєкту Закону, який було погоджено Урядом, є усунення технічних неузгодженостей та недоліків, врегулювання суперечливих питань та узгодження деяких положень Кодексу між собою.

Так, законопроєктом «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства» пропонується:

  • узгодити положення Кодексу, привести їх у відповідність до Господарського процесуального кодексу України, Законів України «Про запобігання корупції», «Про управління об’єктами державної власності», «Про судовий збір», «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів»;
  • уніфікувати, усунути розбіжності у термінології в усьому тексті Кодексу;
  • запровадити зміни, пов’язані із впровадженням автоматизованої системи «Банкрутство та неплатоспроможність»;
  • удосконалити порядок відбору арбітражних керуючих у справах про банкрутство;
  • виключити з тексту Кодексу некоректні або суперечливі норми, а також конкретизувати положення Кодексу;
  • привести у відповідність норми Кодексу до законодавства у сфері архівної справи  та діловодства;
  • установити чіткі строки для погашення вимог кредиторів та усунути можливість зловживань з боку арбітражного керуючого;
  • врегулювати питання поводження з майном банкрута після закриття провадження у справі про банкрутство.

«Внесення змін, запропонованих проєктом Закону, усуне протиріччя між чинними положеннями Кодексу та забезпечить єдиний підхід в їх розумінні та застосуванні, а також дозволить усунути перепони, які унеможливлювали застосування цього Кодексу на практиці. Приведення чинного законодавства до сучасних реалій та світових тенденцій має позитивно відобразитись на економіці та інвестиційному кліматі в державі», – наголосила Валерія Коломієць.

Календар бухгал­тера
04.12.20

Звіт про товарооборот торгової мережі за листопад 2020 року (форма № 1-торг (місячна))

Звіт про обсяг оптового товарообороту за листопад 2020 року (форма № 1-опт (місячна))

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку