Новини

Найважливіші законопроекти для роботи бізнесу
06.10.2020

У вересні розпочала свою роботу четверта сесія Верховної Ради України. Для бізнес-спільноти ефективний діалог з українським Парламентом є надзвичайно важливим для вирішення проблемних питань, які ускладнюють діяльність компаній в Україні, та для створення сприятливого регуляторного середовища для розвитку бізнес-клімату.

Світлана Михайловська, заступник директора Європейської Бізнес Асоціації:

"Варто відмітити, що дана сесія Ради відзначається більшою оперативністю в роботі. У спільноти є можливість долучатись до робочих груп та спільно опрацьовувати законодавчі ініціативи, хоча при цьому питання до відкритості все ж є. Іноді бізнес надає свої пропозиції, але не розуміє, чи будуть вони включені до документу. Іноді якісний законопроєкт нівелюється кількома дивними нормами, або ж бізнес може роками чекати на прийняття необхідних змін. Чимало документів, що виносяться на перше читання є досить «сирими» та доопрацьовуються між першим та другим читанням. Тому, від бізнесу дякуємо за взаємодію, але все ж дещо більше системності та швидкості прийняття рішень, як на мене, не завадить."

Так, експерти Європейської Бізнес Асоціації розглянули перелік законопроектів, зареєстрованих у Верховній Раді, та виділили ті законодавчі ініціативи, прийняття яких матиме позитивний вплив на діяльність бізнесу вже у короткостроковій перспективі. Водночас багато з цих законопроєктів потребують доопрацювання та підтримуються Асоціацією тільки за умови внесення коментарів та правок від бізнесу. І поки Верховна Рада знаходиться на вимушеній перерві, ЄБА закликає народних депутатів використати цей час для розгляду та доопрацювання пріоритетних для бізнесу законопроєктів з врахуванням пропозицій від Асоціації.

1) Законопроект №2289 – Розблокування доступу до інноваційних засобів захисту рослин

Прийняття законопроекту дозволить підвищити врожайність сільгоспкультур та набагато посилити рівень екологізації сільського господарства, а саме знизити кількість внесення ЗЗР на 30-40%, зменшити обсяг робочого розчину в два рази, значно підвищити безпековий профіль.

2) Законопроект №2207-1-д – Впровадження системи правління відходами за європейськими практиками

Цей рамковий законопроект створює систему управління відходами в Україні у відповідності з кращими практиками ЄС шляхом впровадження заходів для запобігання або зменшення утворення відходів, сприяння підготовці їх до повторного використання і відновленню як вторинної сировини та енергетичних ресурсів. Водночас експерти Асоціації вважають за потрібне прибрати з законопроекту можливість сплачувати екологічний податок як альтернативу до створення системи розширеної відповідальності виробника.

3) Законопроект №3656 – Зниження ставки ПДВ для деяких видів аграрної продукції

Зниження ставки ПДВ для аграрного сектору сприятиме детінізації аграрного виробництва. Завдяки прийняттю законопроекту можуть в рази знизитись витрати бюджету та ризики втрат, пов’язаних із шахрайством з ПДВ та недоброчесними практиками мінімізації податкових зобов’язань, оскільки різко знижується ефективність таких схем. Водночас представники молочної галузі Асоціації вбачають у документі ризики подорожчання готової молочної продукції та зменшення її споживання українцями та просять виключити молоко незбиране із тексту законопроекту при підготовці до другого читання.

4) Законопроект №3848 – Скасування акцизних марок для тихих вин та можливість ввезення зразків алкогольної продукції

У разі прийняття цього законопроекту до переліку товарів, які не підлягають маркуванню марками акцизного податку будуть додані тестові зразки та виноробна продукція міцністю до 15%. Очікується, що такі податкові зміни створять податкові умови для розвитку бізнесу та стимулювання економіки, а також спростять адміністрування задля стимулювання легалізації бізнесу.

5) Законопроект №3906 – Посилення вимог до спиртзаводів щодо виробництва спирту

Законопроект встановлює посилені вимоги до виготовлення та реалізації спирту, а також посилення відповідальності за злочини у цій сфері. Документом конкретизуються вимоги др ліцензування спирту та створюються умови для протидії його незаконному виготовленню та обігу.

6) Законопроект №1182-1-д – Запуск ринку внутрішнього водного транспорту

Ринок внутрішніх водних шляхів давно потребує галузевого законопроекту. Асоціація підтримує законопроект №1182-1-д за умови збереження принципових положень, напрацьованих за участі бізнесу перед другим читанням. Ключові напрацювання, які депутати врахували під час доопрацювання законопроекту, та які мають важливе значення для розвитку внутрішніх водних шляхів, зокрема щодо залишення функцій реєстрації ліній закордонного плавання за Морською адміністрацією; встановлення ліцензування діяльності лише для перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішніми водними шляхами (а не ліцензування вантажних перевезень загалом); виключення положення щодо фінансування внутрішніх водних шляхів за рахунок портових зборів.

7) Законопроект №2740 – Маски-шоу Стоп – 3

Законопроект покликаний захистити права фізичних осіб та бізнесу від незаконних дій слідчих осіб під час проведення досудового розслідування кримінальних правопорушень. Сподіваємося, що його прийняття удосконалить методику проведення слідчих дій та урегулює питання з вилученням техніки для проведення розслідування.

8) Пакет законопроектів для ІТ-індустрії: законопроекти №3933 та №3933-1 та законопроект №3979 – Стимулювання розвитку IT-індустрії в Україні

Також Асоціація наголошує на необхідності продовження та посилення розвитку ІТ-індустрії. Бізнес підтримує даний пакет законопроектів за умови внесення правок від ІТ комітету Асоціації. Зауваження стосуються особливостей оподаткування, правового регулювання, трудових відносин, правил працевлаштування іноземних спеціалістів, ІТ освіти.

9) Законопроекти №3543-1№3631 і №3632 – Реформа екологічних фінансів

Останні роки ставки екоподатку зростають в десятки разів, але отримані кошти використовуються неефективно і розчиняються у бюджеті. Ці законопроекти спрямовані реформувати три основні складові – забезпечення цільового використання коштів, поетапного коригування ставок та сприяти подальшій гармонізації українського законодавства з європейськими нормами.

10) Законопроект №3318 – Запровадження нових правил на ринку ветеринарних ліків

Законопроект посилює контроль за ринком ветеринарних лікарських засобів шляхом запровадження механізмів ліцензування та постреєстраційного нагляду за ветеринарними ліками. Водночас експерти Асоціації вважають за потрібне прибрати з законопроекту вимогу проведення досліджень якості препаратів виключно в Україні та врегулювати питання функціонування офіційних представництв міжнародних компаній в Україні. Також даним законопроектом є можливість зберегти спрощену реєстрацію кормових добавок.

11) Законопроект №3672 – Розблокування ринку кормів

Прийняття законопроекту дозволить на тимчасовій основі розблокувати ситуацію на ринку кормів для тварин, яка склалась внаслідок того, що Україна ще не перейшла від реєстрації кормів, яка була раніше, до реєстрації кормових добавок, як це відбувається у ЄС.

12) Законопроект №3091 – Реформа державного екологічного контролю

Законопроект пропонує сконцентрувати усі функції екологічного нагляду та контролю в одному органі, який замість суто контролюючої функції, зможе також займатись екологічним моніторингом та просвітництвом. Водночас, з метою балансу інтересів усіх стейкхолдерів, з документу слід прибрати суперечливі положення, що стосуються проведення перевірок та правоохоронного статусу органу.  Натомість, у законі слід чітко прописати алгоритм, терміни перевірок та повторних перевірок з урахуванням європейського досвіду, залишити за компаніями право оскаржувати рішення контролюючого органу та передбачити підвищення рівня кваліфікації та мотивації інспекторів, які приходять на перевірки.

Водночас, бізнес дякує Парламенту за вже прийняті ініціативи на користь бізнесу та населенню. Асоціація сподівається на ефективну співпрацю з Верховною Радою над вищевказаними ініціативами задля покращення умов ведення бізнесу в Україні!

Календар бухгал­тера
26.10.20

Звіт про обсяги реалізованих послуг (форма № 1-послуги (квартальна)) за ІІІ квартал 2020 року

Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі (форма № 1-опт (квартальна)) за ІІІ

Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі (форма № 3–торг (квартальна)) за ІІІ квартал

Фінзвітність за ІІІ квартал 2020 року до органів статистики

28.10.20

ЄСВ із зарплати (доходу) за вересень 2020 року (гірничі підприємства)

30.10.20

Авансовий внесок з туристичного збору за жовтень 2020 року

ПДВ за вересень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку