Новини

Планування закупівель у відповідях і прикладах: нове роз’яснення від Мінекономіки
11.09.2020
Тема:

Після оновлення закупівельного законодавства Мінекономіки активно працює над оновленням роз’яснень у відповідній сфері. Щойно ми встигли ознайомитись з узагальненою консультацією щодо визначення предмета закупівель і оприлюднення інформації про нього (детальніше див. на сторінках цього номера), як Міністерство видало новий лист від 03.09.2020 р. № 3304-04/54160-06, присвячений плануванню закупівель.

У ньому розглянуто питання планування і здійснення закупівель для забезпечення невідкладних потреб на початку наступного року, закупівель за тимчасовим і постійним кошторисом, затвердження річного плану закупівель та внесення змін до нього, тощо.

Основним меседжем листа можна назвати відсутність заборон щодо проведення закупівель до набрання чинності законом про державний бюджет, затвердження місцевого бюджету чи кошторису, плану використання бюджетних коштів, фінансового плану підприємства. Тобто замовник для забезпечення невідкладних потреб на початку наступного року може наприкінці поточного року (або на початку наступного року) розпочати закупівлю за відповідним предметом закупівлі, керуючись тільки річним планом закупівель.

Незмінною також залишилась позиція Мінекономіки щодо відшкодування (компенсації) витрат, а також податків, зборів та штрафів: річний план не є фінансовим документом, має інформативний та декларативний зміст щодо закупівель, які планує замовник протягом відповідного періоду, тому до нього не включаються такі видатки.

Детальний огляд листа читайте в наступному номері газети «Бухгалтерія: бюджет».

Календар бухгал­тера
28.09.20

ЄСВ з зарплати (доходу) за серпень 2020 року (гірничі підприємства)

30.09.20

Звіт про контрольовані операції за 2019 рік

ПДВ за серпень 2020 року

Акцизний податок за серпень 2020 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку