Новини

Контрольовані операції: коригуємо неточності виявлені в ціні КО чи сумі податкового зобов’язання
10.09.2020

В Офісі великих платників податків ДПС нагадують, що платник податків має право самостійно провести коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов’язань за умови, що це не призведе до зменшення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету (пп. 39.5.4 п. 39.5 ст. 39 Податкового Кодексу України (далі – Кодекс)).

Рекомендований порядок дій:

  1. Визначити контрольовані операції, за якими потрібно провести коригування з метою забезпечення відповідності їх умов принципу «витягнутої руки».
  2. Здійснити коригування відповідно до пп. 39.5.4.1 пп. 39.5.4 п. 39.5 ст. 39 Кодексу в додатках ТЦ та РI до податкової декларації з податку на прибуток.

Відповідні податкові різниці збільшують фінансовий результат до оподаткування згідно з пп. 140.5.1 та/або пп. 140.5.2 п. 140.5 ст. 140 Кодексу.

Для цього необхідно розрахувати свої податкові зобов’язання відповідно до мінімального/максимального значення діапазону цін (рентабельності).

Нагадуємо, що Порядок розрахунку діапазону цін (рентабельності) та медіани діапазону цін (рентабельності) для цілей трансфертного ціноутворення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 381.

Якщо платник не скористався своїм правом проведення самостійного коригування, то розрахунок податкових зобов’язань за результатом контрольованих операцій проводиться з врахуванням значення медіани ринкового діапазону цін (рентабельності).

  1. Сплатити суму податку на прибуток, самостійно нараховану в декларації.
  2. Нарахувати та сплатити штрафні санкції (з урахуванням п.52 прим.1 підрозд.10 розд. XX «Перехідні положення» Кодексу та роз’яснення з категорії 132.01 розділу «Запитання-відповіді з Бази знань «ЗІР». (zir.tax.gov.ua)).

Так, п. 50.1 ст. 50 Кодексу передбачено:

а) сплатити суму недоплати й штраф у розмірі 3 % від такої суми до подання уточнюючого розрахунку. Цей штраф не застосовується у разі подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації з податку на прибуток підприємств за попередній податковий (звітний) рік з метою здійснення самостійного коригування відповідно до статті 39 цього Кодексу у строк не пізніше 1 жовтня року, наступного за звітним;

б) відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за період, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі 5% від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.

Календар бухгал­тера
Завтра

Податкова декларація з ПДВ за серпень 2020 року

Декларація з акцизного податку за серпень 2020 року

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за серпень 2020 року

Податкова декларація з плати за землю

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку