Новини

Нараховані дивіденди фізичній особі: які ставки ПДФО застосовувати?
31.08.2020

Фахівці ДПС у Запорізькій області нагадують, будь-який резидент, який нараховує дивіденди, включаючи того, який сплачує податок на прибуток підприємств у спосіб, відмінний від загального (є суб’єктом спрощеної системи оподаткування), або звільнений від сплати такого податку з будь-яких підстав, є податковим агентом під час нарахування дивідендів (п.п. 170.5.2 ст. 170 Податкового кодексу України (далі - ПКУ)).

Доходи у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% у разі нарахування:

  •  резидентом – платником податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування) (п.п. 167.5.2.ст. 167 ПКУ);

Доходи у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, корпоративних правах оподатковуються за ставкою 9% у разі нарахування:

  • нерезидентами,
  • інститутами спільного інвестування;
  • суб’єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток (п.п. 167.5.4 ст. 167 ПКУ).

При цьому, дивіденди, нараховані платнику податку за акціями або іншими корпоративними правами, що мають статус привілейованих, або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, що перевищує суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку, для цілей оподаткування прирівнюються до виплати заробітної плати та оподатковуються за ставкою 18% (п.п. 170.5.3 ст. 170 ПКУ).

Календар бухгал­тера

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку