Статті

З

Закупівля кейтерингових послуг в ЗЗСО: як «подружити» закупівельне і орендне законодавство?

01 жовтня, 2021
Тема:

Статтю взято з газети "Бухгалтерiя: бюджет" № 37/2021

 

Школа провела тендер на кейтерингові послуги, уклала договір. Як тепер укласти договір оренди приміщення?

Скажемо відразу: питання не нове. Але незважаючи на його вже майже річну історію, воно залишається неврегульованим. Тобто, коротка відповідь на запитання — ніяк sad.

Якщо ж говорити більш предметно, то закупівля кейтерингових послуг здійснюється на загальних засадах відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. № 922-VIII (далі — Закон № 922) за процедурою, обраною замовником залежно від суми закупівлі. Це підтверджує Мінекономіки у відповіді на запит 2006/2020, розміщеній на офіційному веб-сайті органу в розділі «Консультації з питань закупівель».

Водночас для надання таким суб’єктом кейтерингових послуг йому потрібні приміщення у закладі освіти. Передача нерухомого майна в користування здійснюється на аукціоні відповідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» від 03.10.2019 р. № 157-IX та Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою КМУ від 03.06.2020 р. № 483 (чи місцевого порядку, у разі його затвердження). Оскільки майно буде передаватися в оренду з метою надання послуг, які не можуть бути забезпечені закладом освіти, то для потреб їдальні передати приміщення закладу освіти в оренду можна.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Але орендним законодавством не передбачено пільг для переможців тендерів, а закупівельним не передбачено надання переваг для орендарів їдалень. Це, зокрема, підтвердив Перший заступник Голови ФДМУ Леонід Антонєнко в інтерв’ю, розміщеному на сайті ФДМУ в розділі «Новини» (https://orenda.gov.ua/novyny/pro-holovne/leonid-antonienko-pro-peredachu-v-orendu-prymishchen-derzhavnoi-vlasnosti-peremozhtsiam-tenderiv-iz-nadannia-posluh-poza-auktsionom/). І хоч одночасно він повідомив про проект змін до орендного законодавства щодо включення переможців тендерів до винятків з аукціону, наразі ситуація залишається без змін.

Відтак:

1. Якщо аукціон з оренди був першим. Переможці аукціону — орендарі приміщень їдалень можуть брати участь у закупівлях кейтерингових послуг на загальних засадах. У разі перемоги в тендері з ними укладають також і договір про закупівлю. А у разі поразки вони можуть передавати орендоване приміщення в суборенду переможцю тендера.

2. Якщо першим був тендер з надання кейтерингових послуг. Переможець тендера бере участь в аукціоні на оренду приміщення на загальних засадах. У разі перемоги з ним укладають договір оренди. У разі поразки йому доведеться домовлятись з орендарем про суборенду.

При цьому про кожну із зазначених обставин вважаємо за необхідне попереджати учасників на стадії оголошення аукціону чи тендера.

Людмила Линник, юрист газети

Календар бухгал­тера

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку