Статті

І

Ініціатива депутатів щодо звільнення начальника одного з відділів міської ради: чи можливо?

Cтаттю взято з газети  " Місцева рада" №7/2021

 

Чи можуть депутати міської ради ініціювати звільнення начальника одного з її відділів?

Посади в ОМС відповідно до ст. 3 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 р. № 2493-ІІІ (далі — Закон про службу в ОМС) за видами поділяються на:

1) виборні, на які особи обираються на місцевих виборах;

2) виборні, на які особи обираються чи затверджуються радою;

3) посади, на які особи призначаються відповідним головою на конкурсній основі чи за іншою, визначеною законодавством процедурою.

Посада керівника відділу належить до посад, на які особи приймаються за результатами конкурсного відбору шляхом призначення відповідно сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради (абз. 5 ч. 1 ст. 10 Закону про службу в ОМС).

Отже, органом призначення, заохочення, застосування дисциплінарних стягнень та звільнення для такого працівника у нашому випадку є міський голова.

Призначення і звільнення працівників апарату і структурних підрозділів ради до повноважень сесії ради ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР не віднесено (крім секретаря ради та призначення заступників голови і керуючого справами (секретаря) виконкому).

Водночас, в межах прав, наданих депутату місцевої ради ст. 11 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» від 11.07.2002 р. № 93-IVокремий депутат чи група депутатів можуть порушувати перед ОМС та їх посадовими особами питання, що зачіпають інтереси виборців, та вимагати їх вирішення. Отже, хоча депутати й не наділені ініціативою звільнення відповідного працівника, але обґрунтувавши таку потребу інтересами виборців та за наявності доказів зв’язку між керівництвом відділу та якимись порушеннями інтересів виборців, можуть звернутись до голови з відповідною вимогою чи пропозицією.

Однак остаточне рішення залишається за головою. Для нього думка депутатів у цьому питанні має інформативний характер.

 

Людмила Линник, юрист газети

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про обсяги реалізованих послуг (форма №1- послуги (квартальна) за II квартал 2021 року

Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовії торгівлі (форма № 1-опт (квартальна) за ІІ кв

Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі (форма № 3-торг (квартальна) за ІІ кв

28.07.21

ЄСВ із зарплати (доходу) за червень 2021 року (гірничі підприємства)

29.07.21

Транспортний податок за ІІ квартал 2021 року

Податок на нерухоме майно за ІІ квартал 2021 року

30.07.21

ПДВ за червень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку