Статті

Е

Електронний підпис ФОП у публічних закупівлях

23 травня, 2021
Тема:

Статтю взято з газети "Бухгалтерія: бюджет" № 20/2021

 

Якщо учасником закупівлі є ФОП, то який підпис він повинен накласти (щоб його пропозиція не була відхилена): як підприємця чи як фізичної особи?

Перш ніж вимагати від ФОП застосування КЕП чи УЕП у публічних закупівлях, замовникам слід знати, що е-підпису для ФОП, як окремої категорії підписувачів, не існує. На цьому нещодавно наголосило Мінцифри в роз’ясненні, оприлюдненому на офіційному веб-сайті міністерства в розділі «Документи  Роз’яснення законодавства у сфері ЕДП  Використання е-підпису фізичними особами-підприємцями».

Зокрема, Мінцифри нагадало, що відповідно до п. 32 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 р. № 2155-VIII підписувач — це фізособа, яка створює електронний підпис.

При цьому, кваліфіковані сертифікати обов’язково мають містити, зокрема, ідентифікаційні дані, які однозначно визначають користувача е-довірчих послуг, у тому числі прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) підписувача та унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізосіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний податковий орган та мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта).

Водночас кваліфіковані сертифікати можуть містити інші ідентифікаційні дані фізичних або юридичних осіб, а також необов’язкові додаткові спеціальні атрибути, які не мають впливати на технологічну сумісність і визнання кваліфікованих е-підписів.

Тобто в будь-якому разі електронний підпис засвідчує фізособу — будь то просто громадянин, ФОП чи представник юрособи.

Оскільки законодавством е-підпис ФОП не виведено в окрему категорію, то Мінцифри вважає за можливе використання ФОП у своїй діяльності е-підпису фізособи. А відтак і вимагати від ФОП якогось іншого підпису в публічних закупівлях у замовників немає підстав.

А про те, який це має це бути підпис (КЕП чи УЕП), детальніше читайте в газеті «Бухгалтерія: бюджет», № 14/2021, с. 3.

Людмила Линник, юрист газети

Календар бухгал­тера
29.06.21

ЄСВ з зарплати (доходу) за травень 2021 року (гірничі підприємства)

30.06.21

ПДВ за травень 2021 року

Акцизний податок за травень 2021 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за травень 2021 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу травень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку