Статті

О

Оплата праці у сформованих територіальних громадах

У результаті місцевих виборів-2020 із числа сільських, селищних, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад (далі — ОТГ), розміщених в адмінцентрі новоутвореної сформованої територіальної громади, утворились сформовані сільські, селищні, міські територіальні громади (далі — СТГ). Унаслідок приєднання рад зросла чисельність населення в новосформованих громадах. Як визначати оклади посадових осіб органів місцевого самоврядування (далі — ОМС) у територіальних громадах?

18 квітня, 2021
Тема:

Статтю взято з газети "Бухгалтерія: бюджет" № 15/2021

Оксана Кліжевська, Державний експерт експертної групи з питань оплати праці в бюджетній сфері Директорату розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Адмінтерреформа-2020 12.06.2020 р. Кабмін прийняв 24 розпорядження щодо визначення адміністративних центрів та затвердження територій громад областей.

У результаті створено 1469 спроможних територіальних громад і 136 районів, у яких 25.10.2020 р. пройшли місцеві вибори. У зв’язку з цим мають бути створені правові передумови для реорганізації ОМС, зокрема, громад та районів.

Оплата Згідно зі ст. 21 Закону про службу в ОМС1 умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються ОМС, виходячи з умов оплати праці, встановлених для державних службовців відповідних категорій і посад.

Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 р. № 2493-III.

Умови оплати праці посадових осіб ОМС на сьогодні визначено постановою № 2682 залежно від віднесення міст, селищ, сіл до певних груп за чисельністю населення, приналежності міст та населених пунктів до ОТГ. Віднесення областей та міст до груп за оплатою праці здійснюється згідно з постановою № 6143.

Постанова КМУ «Деякі питання віднесення областей та міст до груп за оплатою праці» від 21.07.2005 р. № 614.
Постанова КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268.

У той же час новосформовані територіальні громади вже не можуть вважатися ОТГ, адже утворені в інший спосіб, ніж передбачений Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 05.02.2015 р. № 157-VIII.

Так, відповідно до нового адміністративно-територіального устрою рівня територіальних громад та у зв’язку з розширенням повноважень, збільшенням чисельності населення на території територіальної громади потребує внесення змін до постанови № 268.

Мінекономіки опрацьовує питання щодо врегулювання оплати праці посадових осіб ОМС у територіальних громадах.

До внесення відповідних змін пропонуємо для визначення розмірів посадових окладів посадових осіб ОМС у територіальних громадах за відповідними посадами використовувати додатки 50 та 51 до постанови № 268 за категорією «у містах, населених пунктах об’єднаних територіальних громад із чисельністю (загальною чисельністю) населення, тис. осіб (понад 15 та до 15 тис. осіб)» та «у містах, що не належать до груп за оплатою праці, населених пунктах об’єднаних територіальних громад» відповідно.

ПРИМІТКА РЕДАКЦІЇ. Питання оплати праці працівників СТГ ми розглядали в газеті «Бухгалтерія: бюджет», № 47-48/2020, с. 26, № 44/2020, с. 3 та в газеті «Місцева рада», № 11/2020, с. 22.

Порівняно з попередніми роз’ясненнями фахівців Мінекономіки, наданими в листі від 14.12.2020 р. № 3511-03/73774-01 (див. газету «Бухгалтерія: бюджет», № 47-48/2020, с. 28), наразі вже є бачення того, як визначати умови оплати праці працівників СТГ. Але, звісно, говорити про вирішення питання поки що зарано.

Зауважимо, що фахівці Мінекономіки радять орієнтуватись на додатки 50 та 51 до постанови № 268 залежно від чисельності населення, тобто при визначенні посадових окладів:

  • керівних працівників і спеціалістів апарату сільських, селищних рад та їх виконавчих комітетів слід орієнтуватись на останній стовпець додатка 50 до постанови № 268, якщо чисельність населення тергромади складає до 15 тис. осіб та на передостанній стовпець додатка 50 до постанови № 268, якщо чисельність населення тергромади складає понад 15 тис. осіб;
  • керівних працівників і спеціалістів виконавчих органів сільських, селищних рад — на останній стовпець додатка 51 до постанови № 268 на рівні окладів рад у містах, що не належать до груп за оплатою праці, населених пунктах об’єднаних територіальних громад.

Тут зазначимо наступне.

По-перше, для визначення умов оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування фахівці Мінекономіки відсилають до ч. 3 ст. 21 Закону про службу в ОМС у редакції від 01.01.2007 р.якою передбачено, що умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються ОМС, виходячи з умов оплати праці, встановлених для державних службовців відповідних категорій і посад (підкреслимо: остання редакція ч. 3 ст. 21 Закону про службу в ОМС, яка передбачає, що умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються КМУ, визнана неконституційною згідно з рішенням Конституційного Суду від 22.05.2008 р. № 10-рп/2008).

Як же розуміти ч. 3 ст. 21 Закону про службу в ОМС, якою передбачено, що умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються ОМС, виходячи з умов оплати праці, встановлених для держслужбовців відповідних категорій і посад? Пояснимо. Приміром, посадові оклади посадових осіб на рівні обласної ради повинні бути в діапазоні посадових окладів держслужбовців облдержадміністрації тощо. Водночас для посадових осіб СТГ неможливо встановити відповідні умови оплати на рівні держслужбовців, адже в державній службу відсутній рівень, аналогічний тергромаді. Отже, це питання підлягає законодавчому врегулюванню.

По-друге, для застосування рекомендацій Мінекономіки не уточнюють, чи має значення, була тергромада до виборів радою ОТТ чи ні.

Так, оклади посадових осіб рад, які до виборів були сільськими, селищними, міськими радами ОТГ, а зараз стали СТГ, як і раніше, встановлюються відповідно до додатків 50, 51 до постанови № 268. Натомість посадові оклади керівних працівників та спеціалістів ради, яка не була ОТГ, визначались за додатками 54–55 до постанови № 268. І таких СТГ за наслідками виборів, на наш погляд, законодавчих підстав визначати оклад за додатками 50–51 до постанови № 268 немає. Така ж позиція була у фахівців Мінекономіки в листі від 14.12.2020 р. № 3511-03/73774-01 (див. газету «Бухгалтерія: бюджет», № 47-48/2020, с. 28), де вони підкреслюють, що СТГ не можуть вважатися ОТГ. А отже, і застосовувати умови оплати праці, встановлені для ОТГ, для СТГ немає підстав.

Водночас, по суті, визначати оклади посадових осіб, зокрема, сільських, селищних громад, які до виборів були сільськими, селищними радами і надалі за додатком 54 до постанови № 268, а службовців — за додатком 55 до постанови № 268, також не зовсім правильно.

Тож зважаючи на те, що на законодавчому рівні це питання наразі не врегульоване, рекомендації Мінекономіки — єдине, що може допомогти вам у ситуації, що склалася.

НАГАДАЄМО. Наразі на стадії проекту знаходиться постанова КМУ, якою будуть викладені в новій редакції додатки 48–53 до постанови № 268, а додаток 54 буде виключено. Змінами передбачено визначення посадових окладів у тергромадах залежно від загальної чисельності населення. Крім того, проектом акта передбачається переглянути посадові оклади провідного спеціаліста, спеціаліста І, ІІ категорій та спеціаліста ОМС обласного та районного рівня. Тож, сподіваємось, що невдовзі питання визначення посадових окладів працівників територіальних громад буде вирішено.

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт з праці за квітень 2021 року (форма № 1-ПВ (місячна))

Звіт про заборгованість з оплати праці (форма № 3-борг (місячна)) за квітень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку