Статті

З

Залучення лікарів-інтернів до заходів протидії COVID-19: оформлюємо правильно

(коментар до Порядку залучення лікарів-інтернів до виконання заходів, пов’язаних із протидією поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), затвердженого наказом МОЗ від 07.12.2020 № 2820)

18 квітня, 2021
Тема:

Статтю взято з газети "Медична бухгалтерія" № 8/2021

Дар’я Заїка, юристка газети

Набрав чинності наказ МОЗ від 07.12.2020 № 2820 16 березня 2021 року, який регулює процес залучення лікарів-інтернів до виконання заходів, пов’язаних із протидією поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). З’ясуймо, за якою процедурою залучити інтерна до боротьби з COVID-19 та як правильно це оформити.

Письмова згода лікаря-інтерна Лікарів-інтернів можуть залучати до вказаних заходів на волонтерських засадах (п. 1 коментованого Порядку). Відповідно до п. 2 коментованого Порядку до виконання заходів, пов’язаних із протидією поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), залучають лікаря-інтерна, який надав письмову згоду (в обов’язковому порядку) ЗОЗ, що є базою стажування лікаря-інтерна.

Згода має бути добровільною, а отже, усі умови мають бути погоджені сторонами, і тільки після цього згода вважається наданою лікарем-інтерном. Які ключові умови згоди? Для того щоб згода була дійсною, лікарю-інтерну та КНП необхідно встановити наявність 2 фактів: (а) особистого добровільного погодження лікаря-інтерна на залучення його на волонтерських засадах до виконання заходів, пов’язаних із протидією поширенню COVID-19, (б) узгодженої дати початку залучення лікаря-інтерна до таких заходів між інтерном та КНП.

Що дозволено лікарям-інтернам? Лікарі-інтерни можуть брати участь у наданні медичної допомоги за дотримання 2 умов, зазначених у п. 3 Порядку, що коментується:

1) лікарі-інтерни надаватимуть меддопомогу відповідно до спеціальності, зазначеної в дипломі про раніше здобутий освітній ступінь;

2) лікарі-інтерни будуть надавати медичну допомогу під керівництвом лікаря, який має сертифікат лікаря-спеціаліста за конкретною лікарською спеціальністю.

Зокрема, лікарі-інтерни можуть:

1) здійснювати відбір зразків матеріалів для дослідження методом полімеразної ланцюгової реакції;

2) визначати осіб, які мали контакт із хворими на коронавірусну хворобу (COVID-19);

3) спостерігати за особами, які мали контакт із хворими на коронавірусну хворобу (COVID-19);

4) контролювати поточний стан пацієнта з легкою формою коронавірусної хвороби (COVID-19) і контактних осіб.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Лікар, під керівництвом якого лікар-інтерн надає медичну допомогу хворим на COVID-19, повинен ознайомити інтерна з нормативно-правовими актами, затвердженими МОЗ із метою забезпечити протистояння COVID-19, та провести інструктаж щодо використання засобів індивідуального захисту (п. 4 коментованого Порядку).

Які вимоги до КНП? Відповідно до п. 5 Порядку, що коментується, ЗОЗ, у яких лікарі-інтерни беруть участь у виконанні заходів, пов’язаних із протидією поширенню COVID-19, повинні забезпечити безпечні умови праці. Зокрема, КНП зобов’язані надати лікарям-інтернам безоплатно засоби індивідуального захисту.

У разі укладення трудових договорів державними та комунальними ЗОЗ із лікарями-інтернами для виконання заходів, пов’язаних із протидією поширенню COVID-19, на інтернів поширюються страхові виплати, передбачені ст. 39 Закону № 16451 (п. 6 коментованого Порядку).

Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-ІІІ.

НАГАДАЄМО. КМУ затвердив Порядок № 4982, яким визначив алгоритм виплати страхування в разі захворювання або смерті студентам-медикам 5–6 курсів та інтернам у зв’язку з інфікуванням COVID-19, якщо державні та комунальні ЗОЗ залучили їх до боротьби з COVID-19.

Порядок здійснення страхових виплат у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв’язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та визначення їх розмірів, затверджений постановою КМУ від 17.06.2020 № 498.

Документальне оформлення Єдиної уніфікованої форми письмової згоди МОЗ не затвердив. Тому згоду лікаря-інтерна надають у довільній формі. Приклад заяви (письмової згоди) лікаря-інтерна див. на рис. 1.

Приклад заяви про надання письмової згоди на залучення лікаря-інтерна до заходів, пов’язаних із протидією поширенню COVID-19

Після надання інтерном згоди ЗОЗ-КНП має видати наказ про залучення такого інтерна до заходів протидії коронавірусу (рис. 2). Якщо таких інтернів декілька, можна видати об’єднаний наказ щодо всіх інтернів, які виявили бажання брати участь у вказаних заходах.

Приклад наказу про залучення лікаря-інтерна до виконання заходів, пов’язаних із протидією поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)

Календар бухгал­тера
20.05.21

Податкова декларація з ПДВ за квітень 2021 року

Податкова декларація з плати за землю за квітень 2021 року

Декларація з акцизного податку за квітень 2021 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку