Статті

З

За спрощені закупівлі відповідальна тільки уповноважена особа!

24 січня, 2020
Тема:

Статтю взято з газети "Бухгалтерія: бюджет" № 4/2020

Чи правда, що з 19.04.2020 р. відповідальною за спрощені закупівлі буде тільки уповноважена особа?

Так, відповідальною за організацію та проведення спрощеної закупівлі (придбання товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тис. грн та є меншою за «порогові») з 19.04.2020 р. є лише уповноважена особа. Пояснимо.

Розділом Х «Прикінцеві та перехідні положення» нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. № 922-VIII (далі — Закон № 922), яка вводиться в дію з 19.04.2020 р., передбачено, що до 01.01.2022 р. замовник може утворювати тендерний комітет (комітети) для організації та проведення процедур закупівель. Тобто до зазначеної дати відповідальними за закупівлі можуть бути і уповноважені особи, і тендерний комітет. Головне, щоб вони не займались однією й тією ж закупівлею.

При цьому ст. 13 нової редакції Закону № 922 процедурами закупівель визначає: відкриті торги; торги з обмеженою участю; конкурентний діалог; переговорну процедуру закупівлі.

Щодо проведення цих процедур закупівель Закон № 922 не містить особливих умов, на відміну від вимог до спрощеної процедури закупівлі. Так, ст. 11 нової редакції Закону № 922 передбачається, що відповідальною за організацію та проведення спрощеної закупівлі є уповноважена особа. При цьому про виконання таких закупівель тендерним комітетом чи про можливість делегувати йому такі повноваження не йдеться. Отже, з 19.04.2020 р. відповідальною за спрощені закупівлі є лише уповноважена особа, що підтверджує Мінекономіки у відповіді на запит 1132/2019 на офіційному сайті. Нагадаємо, що згідно зі ст. 11 Закону № 922 уповноважена особа визначається або призначається замовником одним із таких способів:

1) шляхом покладення на працівника зі штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством. Підкреслимо, що наразі законодавством не передбачено якоїсь спеціальної доплати за здійснення такої додаткової роботи. Зазначимо, що, на наш погляд, покласти такі обов’язки на секретаря чи членів тендерного комітету не можна. Але це питання ми уточнимо у Мінекономіки;

2) шляхом введення до штатного розпису посади, на яку буде покладено обов’язки виконання функцій уповноваженої особи. Отже, ті установи, які не обмежені типовими штатами, можуть ввести посаду «фахівець з публічних закупівель». А от як бути тим установам, типовими штатами яких не передбачено таку посаду та не визначено умови оплати праці, поки що незрозуміло;

3) шляхом укладення трудової угоди (контракту). Тут йдеться про ситуацію, коли в установи необхідність проведення закупівель виникає не постійно, а тільки час від часу.

Людмила Линник, юрист газети

Календар бухгал­тера
Сьогодні

Заява про відмову від спрощеної системи оподаткування з ІV кварталу 2020 року

21.09.20

Податкова декларація з ПДВ за серпень 2020 року

Декларація з акцизного податку за серпень 2020 року

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за серпень 2020 року

Податкова декларація з плати за землю

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку