Статті

М

Медогляд призовників і кошти від НСЗУ

(коментар до листа МОЗ від 22.01.2019 р. № 255-06-127/1646)

10 січня, 2020
Тема:

Тетяна Кондратенко, юрист газети

Частиною 1 ст. 3 Закону про фінгарантії1 встановлено, що держава гарантує повну оплату надання громадянам необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, що передбачені програмою медичних гарантій. Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону про фінгарантії програмою медичних гарантій визначено перелік та обсяг медичних послуг і лікарських засобів, оплата яких гарантується за кошти держбюджету. А ось медпослуги, що не включені до ПМД, за ці кошти не оплачують, проте можна покривати за кошти держбюджету, передбачені на реалізацію відповідних державних програм та заходів, місцевих бюджетів, медичного страхування, юридичних і фізичних осіб та з інших джерел, не заборонених законодавством.

Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10.2017 р. № 2168-VIII.

Вичерпний перелік послуг із надання ПМД та лабораторних, інструментальних діагностичних досліджень, які оплачують із держбюджету, встановлений наказом № 5042.

Наказ МОЗ «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги» від 19.03.2018 р. № 504.

Проте ще не з усіма нюансами, пов’язаними з фінансуванням від НСЗУ, розібралися. Наприклад, наразі в ЦПМСД часто виникає запитання, чи повинні вони безкоштовно направляти своїх лікарів для проведення медоглядів призовників. Згідно з п.п. 2.6.3 Положення № 4023 до складу ВЛК залучають лікарів із місцевих лікувально-профілактичних закладів рішенням голови РДА (виконавчого органу міської ради) за погодженням із головою відповідної штатної ВЛК регіону. Проте не зовсім зрозуміло, за чий рахунок оплачувати працю таких лікарів.

Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затверджене наказом Міноборони від 14.08.2008 р. № 402.

НСЗУ з цього приводу в коментованому листі надала конкретну відповідь. Нацслужба, зокрема, посилається на згаданий вище наказ № 504. Оскільки згідно з цим наказом робота лікарів-терапевтів первинної ланки у складі позаштатної постійної ВЛК не входить до переліку безкоштовних послуг ПМД, які надають пацієнтам, тож, відповідно, не можна оплачувати працю лікарів первинної медичної допомоги, залучених до ВЛК, за кошти, отримані за договором про медичне обслуговування населення.

А хто ж усе-таки повинен оплатити? НСЗУ зазначила, що відповідне фінансування мають забезпечити обласні державні адміністрації. Таким чином, якщо до вашого закладу звернулися з клопотанням про направлення лікаря до ВЛК, але оплачувати таку роботу вони не збираються, то ви маєте законне право відмовити в такому проханні.

Календар бухгал­тера
10.08.20

Податкова декларація з рентної плати разом з відповідними додатками (залежно від наявного об’єкта оп

Податкова декларація зі збору за місця для паркування транспортних засобів за ІІ квартал 2020 року

Податкова декларація з туристичного збору за ІІ квартал 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за липень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за липень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за липень 2020 року

Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (форма № 1-ОА) за липень

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку